Eksplodują kolory

W piątek 28 sierpnia, po raz pierwszy w naszym mieście odbędzie się Eksplozja Kolorów, festiwal, którego idea nawiązuje do hinduistyczego święta radości i wiosny – zwanego Holi, obchodzonego
w Indiach czy Nepalu. Punktem kulminacyjnym imprezy jest jednoczesny wyrzut w powietrze saszetek z kolorowymi farbami w proszku. W momencie wyrzutu nad zebranym tłumem tworzy się barwna chmura, która po chwili opada kolorując wszystkich od stóp do głów.
Dokładnie o godz. 17.00 na terenie dawnego browaru Saskich (ul. Siennieńska …..64), zagrają didżeje, a w powietrze uczestnicy wyrzucą barwne chmury farb.
– Festiwal Kolorów organizowany jest w wielu miastach Polski. Jako grupa aktywnej młodzieży postanowiliśmy podjąć to wyzwanie i spróbować zrealizować ten pomysł w naszym mieście. Dzięki wsparciu sponsorów, instytucji miejskich i kilku osób to się udało. Mamy dużo pomysłów i chcemy działać – mówi Dawid Skoczylas, pomysłodawca wydarzenia i jeden z organizatorów.
Inicjatywa zrodziła się wśród młodzieży, która wspierana przez Stowarzyszenie Przestrzeń Inicjatyw Społeczno Kulturalnych, Miejskie Centrum Kultury i Radnego Miejskiego Kamila Stelmasika, sama pozyskała sponsorów, dopięła sprawy organizacyjne i podpisała umowy.
Jak o niej mówi sama młodzież, najbardziej kolorowa, najradośniejsza impreza na świecie zawita do Ostrowca. Na chwilę zatrzymamy czas, abyście mogli cieszyć się kolorową radością!
Impreza jest otwarta dla wszystkich, a wstęp jest bezpłatny.
– Po wydarzeniu zapraszamy wszystkich na Afterparty do Klubu Platinium. Nie może Was tam zabraknąć. Pamiętajcie, im więcej ludzi tym więcej zabawy, dlatego zaproście swoich znajomych
i pomóżcie nam dotrzeć do wszystkich – dodają organizatorzy.

Organizatorami tej imprezy są:
Dawid Skoczylas
Stowarzyszenie Przestrzeń Inicjatyw Społeczno Kulturalnych
Przy wsparciu:
Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim
Radny Miejski Kamil Stelmasik
Sponsorzy:
Drogowiec s.c
McDonald
Klub Platinium
HCCP Ostrowiec Św.

Polecamy również