Super bieg w Ostrowcu

Piotr Gałek wygrał szóstą edycję Biegu Zwycięstwa, który zorganizowany był dzisiaj. Trasa prowadziła z Karczmy Miłkowskiej do ośrodka na Gutwinie. Na starcie stanęło 286 uczestników. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie na Rzecz Samorządowych Rad Osiedlowych i Gminnych.
– Jestem bardzo zadowolony z odniesionego zwycięstwa- mówi Piotr Gałek – Bieg bardzo dobrze rozplanowałem. Najpierw pobiegłem szybciej, żeby rozerwać stawkę, a później kontrolowałem to co dzieje się na trasie. Nawet nie jestem specjalnie zmęczony. Osiem kilometrów to dla mnie nie jest dużo, ponieważ codziennie w ramach treningu przebiegam od 10 do 15 kilometrów.
W biegu wzięło udział kilkadziesiąt pań i dziewcząt.
– Bieg zaczęłam bardzo mocno i starałam się utrzymać tempo – mówi Kinga Kacuga najlepsza z pań podczas Biegu Zwycięstwa . – Obecnie biegam już tylko dla przyjemności i wszystkim polecam tę formę rekreacji.
– Bieg Zwycięstwa jest organizowany już po raz szósty- mówi Irena Renduda – Dudek, ze Stowarzyszenia na Rzecz Samorządowych Rad Osiedlowych i Gminnych – Ta sportowa impreza nosi w sobie dwie cechy. Pierwsza to lekcja patriotyzmu w terenie, ponieważ początek biegu zaczyna się przy pomniku osób, które oddały życie w obronie ojczyzny podczas II wojny światowej. Drugi cel biegu to propagowanie sportu i rekreacji. Chcemy, żeby jak najwięcej młodych ludzi i nie tylko uprawiało sport. To z pewnością będzie z pożytkiem dla ich zdrowia.DSC02956DSC02957DSC02962DSC02963DSC02964DSC02965
Zadowolenia z tej sportowej imprezy nie krył prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński.
– Chciałbym serdecznie podziękować Stowarzyszeniu na Rzecz Samorządowych Rad Osiedlowych i Gminnych za organizację tego biegu masowego – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Mnie osobiście ogromnie cieszy frekwencja, ponieważ ponad 280 uczestników biegu świadczy o tym, że jest ogromne zapotrzebowanie na tego typu imprezy sportowe.

Polecamy również