Dzień Dziecka z ostrowieckimi strażakami !

1 2 3 4 5 7 8Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, dlatego w tym czasie ostrowieccy strażacy oferują wiele ciekawych  zajęć dla  najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta i powiatu.  Od samego rana w naszej jednostce strażacy pilnie przygotowują się do festynów, pikników,  pokazów,  oraz z niecierpliwością czekamy na pierwszych gości. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik bo dzieci to najbardziej wymagająca publiczność. Dzień Dziecka rozpoczęliśmy tak naprawdę już 31 maja festynem Rady Osiedla Stawki. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji: pokazy gasnicze, ratownictwa technicznego, i prezentacja wozów strażackich ze sprzętem. Można było samemu przejść krótki kurs udzielania pierwszej pomocy, być unieruchomionym na desce ratowniczej, założyć hełm, uczestniczyć w konkursie sprawnościowym, oraz potrzymać prądownicę z wodą i poczuć się prawdziwym strażakiem. Oj działo się i humor maluchom dopisywał. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zostanie zapamiętany. To oczywiście nie koniec spotkań ze strażakami, ponieważ przez całe lato będziemy widoczni na podobnych imprezach i uroczystościach podczas których, pod wieloma postaciami promować będziemy akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz informować jak przeżyć bezpiecznie wakacje.

W tym wyjątkowym dniu życzymy Wszystkim Dzieciom dużo uśmiech, radości i udanych zabaw aż do  zachodu słońca. 

Opracowanie: mł. bryg. Barbara Majdak

Zdjęcia: mł.bryg. Barbara Majdak, mł. ogn. Adrian Sejdziński

Polecamy również