Biegacze na start

10 lipca trzecia runda MosirGutwinRun

Przed nami trzecia runda cyklu biegów „IV MosirGutwinRun2016”. To dość istotny moment w harmonogramie imprezy dla osób, które do tej pory wahały się czy wystartować. Do zakończenia cyklu pozostało bowiem cztery rundy, czyli dokładnie tyle, ile potrzeba, by skutecznie zaliczyć jeden z dwóch biegów – Półmaraton (4 x ok. 5km) lub Maraton (4 x ok. 10km) na raty!

Zapisy do obu biegów prowadzone są na stronie internetowej www.ostrowiecbiega.pl. W tegorocznym cyklu udział wziąć mogą również miłośnicy marszów nordic walking, włączając się do „rywalizacji” na krótszym (ok. 5km) dystansie. Rywalizacja w ich przypadku jest tylko symboliczna, bo chodzi wyłącznie o zaliczenie trasy. Pokonanie jej co najmniej czterokrotnie podczas sześciu rund cyklu skutkuje jednak – podobnie jak w przypadku biegaczy – prawem do otrzymania pamiątkowego medalu i koszulki.

Tradycyjnie 10 lipca odbędą się też biegi dla dzieci ze szkół podstawowych i przedszkolaków, które będą rywalizować na dystansach od 100 metrów do 1 kilometra.

Udział we wszystkich biegach „IV MosirGutwinRun2016” jest całkowicie bezpłatny! Podczas każdej rundy uczestnicy biegów głównych otrzymują bogatą w magnez i wapń wodę mineralną Staropolska, puszkę napoju energetycznego Komodo oraz pączka od Piekarni i Cukierni Skalski. Nie brakuje również nagród. Do najlepszych biegaczy trafiają vouchery na obiad rodzinny dla czterech osób do ostrowieckiego Hotelu Accademia, voucher rodzinny na rozgrywki paintballowe do Strefa21 w Świrnie obok Ostrowca Św., karnety na zabiegi w Centrum Rehabilitacji Markmed, vouchery na zabiegi w przychodni Sport Medical Rehabilitacja Konrada Sulika, suplementy dla biegaczy od Sklepu Triceps.pl, kupony do restauracji McDonalds w Ostrowcu Św., żetony do myjni samochodowej Kijanka – Myjnia 24h przy ul. Żabiej w Ostrowcu Św., sprzęt sportowy od sklepów Centrum Sport (ul. Okólna) i Hi-Sport (os. Słoneczne) oraz gadżety od Fundacji „Wychowanie przez Sport” – organizatora ogólnopolskiej akcji „Biegam Bo Lubię”. Podczas podsumowania cyklu – 30 października – najlepsi nagrodzeni zostaną ponadto voucherami na zakupy w sklepie Regatta (Galeria Ostrowiec).

Polecamy również