Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa w Przedszkolu Publicznym nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi

obchody sdzd

1 2 3 4 6 7 8 9 10 11Mam skarpetki nie do pary. Powiesz pewnie: NIE DO WIARY! Lecz nie wszystkie życia dary, muszą siebie łączyć w pary”– obchody Światowego Dnia Zespołu Downa w Przedszkolu Publicznym nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi.

21 marzec to dzień wyjątkowy dla naszej małej społeczności, w której celebrujemy Światowy Dzień Zespołu Downa, włączając się do akcji „Kolorowe skarpetki nie do pary”. Kolorowe skarpetki są naszym wyrazem tolerancji w stosunku do odmienności, założone nie do pary symbolizują niedopasowanie społeczne i genotypowe, ale zarazem pokazują wesołe usposobienie chorych i ich radość z życia.

W czasie pandemii obchody te przyjęły nietypową formę i włączyły w akcję całe rodziny naszych przedszkolaków. Od rana na pocztę przedszkola, media społecznościowe i komunikatory internetowe napływała ogromna ilość zdjęć ukazująca dzieci i ich rodziny w rozparowanych skarpetkach.

Każdego dnia mamy przyjemność obcować i integrować z dziećmi z tym zaburzeniem genetycznym, co jest dla nas niezwykłym doświadczeniem. Wiemy jak są wyjątkowi, niepowtarzalni i dostrzegamy ich wewnętrzne piękno.

Poprzez włączenie się w akcję chcemy uczyć tolerancji i szerzyć świadomość społeczeństwa, że między nami żyją osoby, które na co dzień zmagają się z poczuciem odrębności.

Tekst i foto PP nr 12

Polecamy również