Dzieciaki z rakietami

dzeci teanis3dzeci tenis 5dzeci tenis2Dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 12 wzięły udział w lekcji tenisa zorganizowanej przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe Winner.przedszkolaki 1

Przedszkolaki miały okazję przekonać się, że tenis ziemny jest dla dla każdego. I dla małego i dużego zawodnika. Starszaki rozpoczęły od rozgrzewki, uczestniczyły w konkurencjach sprawnościowych. Następnie pod czujnym okiem trenera Łukasza Ligockiego poznawały tajniki tego pięknego sportu.
– Dowiedziałam się dziś jak należy trzymać rakietę – mówi Zuzia. – Bardzo chciałabym się nauczyć się grać w tenisa. To bardzo fajny sport.
Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Odbijanie piłki przez siatkę sprawiało im dużą frajdę.
– Bardzo mi się podobało- mówi Oliwier.- Udawało mi się celnie uderzać piłkę. Pan Łukasz pokazał nam, że to nic trudnego. To wspaniała zabawa.
Humorów dzieciom nie popsuł nawet deszcz, który przerwał zajęcia.
– Tenis to sport dla wszystkich- mówi trener Łukasz Ligocki. – Jak widać to dyscyplina, którą mogą uprawiać, także najmłodsi.
Jak widać Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe Winner propaguje biały sport , także wśród najmłodszych mieszkańców grodu nad Kamienną. Już w najbliższą niedzielę o godzinie 10 na kortach przy PG Nr 1 rozpocznie się piknik z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji. Będzie się działo. Serdecznie zapraszamy!!!

Polecamy również