Różne kolejki do kardiologa

Tasiemcowa kolejka do przychodni kardiologicznej na ulicy Słowackiego. Ludzie są zdesperowani i mają dość takiej sytuacji. Niektórzy twierdzą, że nie dożyją do wizyty u lekarza. Powód ich czarnych wizji jest taki, że pierwszy wolny termin przyjęcia do specjalisty od serca to koniec września tego roku.

Paradoksalnie termin pierwszej wolnej wizyty w przychodni kardiologicznej przy ulicy Kopernika wypada jeszcze na maj, ale pacjenci oczekujący w kolejce na Słowackiego o tym nie wiedzą. Okazuje się, że w Ostrowcu są dwie kolejki do kardiologa. Duża i mała.
– Ja miałam zawał serca – mówi pani Basia. – Po leczeniu na oddziale kardiologicznym w szpitalu w Kielcach dostałam skierowanie do sanatorium w Busku Zdroju i oczywiście także skierowanie na dalsze leczenie w przychodni kardiologicznej. Jak ja mam się leczyć skoro lekarz może przyjąć mnie dopiero w październiku.
Na pytanie czy pacjentka wie o tym, że do przychodni na ulicy Kopernika nie trzeba czekać prawie wcale pani Basia ze zdumienia otwiera szeroko oczy.
– Nie wiem, pierwsze słyszę – dodaje chora pacjentka.
Rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach Beata Szczepanek potwierdza, że czas oczekiwania na przyjęcie przez lekarza kardiologa w przychodni na ulicy Słowackiego jest długi. Okazuje się,że to sam pacjent ma się zorientować w wolnych terminach i to za pomocą strony internetowej NFZ w Kielcach.
– Pierwszy wolny termin dla pacjentów, którzy po raz pierwszy zgłaszają się do poradni kardiologicznej na ulicy Słowackiego wypada na koniec września tego roku – mówi Beata Szczepanek. – Jednak do przychodni kardiologicznej, która mieści się przy ulicy Kopernika wolne terminy są jeszcze na maj. Dlaczego tak się dzieje tego nie potrafię wytłumaczyć. Te dane podaje na podstawie raportów przesyłanych do nas przez przychodnie. Jeżeli pacjenci twierdzą, że jest inaczej i terminy oczekiwań są dłuższe to proszę nas o tym poinformować, a my to sprawdzimy i wobec placówki medycznej, która ewentualnie podaje fałszywe dane wyciągniemy konsekwencje.
Terminy wizyt u lekarzy specjalistów można sprawdzać na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia w zakładce – „Dla pacjenta” – ikona „lista oczekujących”.

Polecamy również