Jeden naród, jedna ojczyzna!

bbbbbbb

Takie hasło przyświecało dwóm miłośnikom rowerowych wypraw reprezentujących grupę „Homoviator”, którzy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, postanowili uczcić ruszając w podróż przez Stany Zjednoczone!bczolook bczolo b2 b3 b1

Zbyszek Czajka i Janek Kostuch zaszczycą swoją obecnością ostrowiecką publiczność podczas kolejnego spotkania z cyklu Bajkowe Szlaki organizowanego przez Stowarzyszenie Ostrower.

Jacy są Polacy w kraju pełnym różnorodności etnicznej, kulturowej, społecznej i wyznaniowej?

O tym opowiedzą Zbyszek Czajka i Janek Kostuch, którzy w roku 2018 zrealizowali swój projekt „Rowerami przez USA w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę”.

W ciągu dwóch miesięcy przejechali 7450 km przez 15 stanów USA, w tym oprócz Alaski trzy największe Teksas, Kalifornię i Florydę. Doświadczyli wszelkiego rodzaju różnic – od klimatu (temp od -6 do +30), stref czasowych (5 zmian), krajobrazu, roślinności, kultury, obyczajów po przepisy prawa. Ich prezentacja została doceniona na Gdyńskich „Kolosach”, gdzie uzyskała nagrodę publiczności.

Goście spotkania na swoim koncie mają niejedną długodystansową podróż. Ich rowerowe projekty to tysiące przejechanych kilometrów, które swoim mocnym echem odbiły się na prestiżowych Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów „Kolosy”. Swoją najdłuższą wyprawę zorganizowali w 2017 roku. Wówczas ich rowerowa pielgrzymka odbyła się na trasie 11 300 km – z Fatimy w Portugalii przez całą Europę do Nordkapp i z powrotem przez Rosję, Ukrainę i Białoruś do Gdańska. Za tą realizację w 2018 roku na Gdyńskich „Kolosach” otrzymali wyróżnienie w kategorii „ wyczyn roku”.

Bajkowe Szlaki „Rowerami przez USA w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę” już 21.02.2020 w Ostrowieckim Browarze Kultury.

Polecamy również