Piękny jubileusz artysty

Kur1

DSC00745DSC00760DSC00768DSC00758DSC00762

Piękny Jubileusz, bo 60 lat pracy twórczej obchodził ostrowiecki artysta, plastyk, malarz i rysownik – Tadeusz Kurek. Z tej okazji w sobotnie popołudnie w Kinie Etiuda odbyła się uroczystość poświęcona  dostojnemu Jubilatowi.

Na uroczystość przybyło wielu gości, którzy nie szczędzili słów uznania oraz wielu serdeczności skierowanych do ostrowieckiego artysty. W imieniu mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego oraz swoim własnym powinszowania złożył również Prezydent Jarosław Górczyński oraz Wiceprezydent Marzena Dębniak, życząc Jubilatowi Kur2kolejnych lat twórczej pracy oraz długich lat w zdrowiu.

Seminarium  w WSBiP

Dzisiaj w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się seminarium naukowe „60 lat pracy twórczej Tadeusza Kurka”. Na uroczystość przybyło wielu artystów oraz naukowców.

– Kiedyś marzyłem, żeby przeżyć 60 lat, nie mówiąc o tym, że tyle lat będę pracował, ale jakoś udało się – mówi Tadeusz Kurek.- Dzisiejsze seminarium jest dla mnie nagrodą, ponieważ naukowcy będą mówić o różnych fragmentach mojego życia. Dla mnie przełomowym okresem w twórczości był rok 1997 kiedy to miałem wystawy w Stanach Zjednoczonych. Od tamtej pory zaczęły się wyróżnienia i sukcesy. Obecnie moje prace wystawiane są w Brazylii, Australii, USA i oczywiście w naszym kraju. Moje studia, wykłady na uczelni to także niezwykle ważne fragmenty mojego życiorysu, które kształtowały postawy artystyczne.

Tadeusz Kurek związany jest z ostrowiecką uczelnią od początków jej istnienia.

-Pan Tadeusz Kurek związany jest z naszą uczelnia od samego początku- mówi Rektor Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości dr Izabela Zaborowska. – Pracował jako dydaktyk, ale także zdobił elewacje budynku. Jego prace upiększają naszą uczelnie i wiele innych budynków w mieście. Jest także znany z tego, że stworzył drużynę tenisistów stołowych, którzy z powodzeniem występowali na sportowych arenach. Misją naszej uczelni jest wspieranie twórców. Pan Tadeusz Kurek jest artystą bardzo wszechstronnym. Jego prace można oglądać w wielu krajach, na rożnych kontynentach. Jest człowiekiem wyjątkowym, innowatorem z ogromnym zapałem do pracy. Jest kreatywny, a co najważniejsze jest bardzo lubiany.

Bardzo ciekawy wykład na temat dzieciństwa artysty wygłosiła Aneta Pierścińska- Maruszewska.

-Dzieciństwo to niezwykle ciekawy okres w życiu każdego człowieka, ponieważ to ono determinuje nasze całe życie.-mówi dr Aneta Pierścińska Maruszewska, dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego. – Tadeusz Kurek od wczesnych lat był bardzo zaradny i kreatywny, bo jak sam mówi – nie miał zabawek i te zabawki musiał sam sobie stworzyć. Zawsze wykorzystywał czas i to pozostało mu do dzisiaj. Materiał do wykładu pozyskiwałam z listów, wpisów do ksiąg pamiątkowych oraz z rozmów ze znajomymi Pana Tadeusza.

Tadeusz Kurek znany jest także jako ilustrator książek.

– Mając w swoich tomikach ilustracje pana Tadeusza Kurka, jestem niezwykle dumna – mówi Bożena Gniazdowska, poetka z Klubu Literackiego „Aspekt”- Te ilustracje są piękne i przemawiają do czytelnika.

Od godziny 14 w BWA DSC00771DSC00756DSC00763DSC00765DSC00762 rozpocznie się cześć artystyczna jubileuszu Tadeusza Kurka.

Polecamy również