Aktywne ferie w PP 15

ferie pp 15

W JANINKOWYM przedszkolu na osiedlu Ogrody dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach zorganizowanych w czasie tegorocznych ferii zimowych przez nauczycielki z PP 15.p1 p2 p3 p4 p5 p6 p7 p8 p9 p10 p11 p12 p13 p14 p15 p16

I tak – Janinka zabrała dzieci w świat baletu i muzyki klasycznej. Podczas zajęć miała miejsce rozgrzewka, z zastosowaniem ćwiczeń z kolorowymi chustami, szarfami i tunelem. Chusta animacyjna posłużyła także do wyrażania uczuć i wyciszenia emocji. Przedszkolaki poznawały także kilka figur baletowych oraz wysłuchały fragmentów muzyki klasycznej.

Nie zabrakło także zabaw sensorycznych. Dzieci wspólnie przygotowywały masę plastyczną o zróżnicowanej fakturze i kolorach, z której wyrabiały różne figury i przedmioty. Zajęcia miały na celu ćwiczenie koncentracji, współpracy w grupie oraz wspomaganie motoryki małej.

Te interesujące zabawy przygotowały i przeprowadziły nauczycielki: Katarzyna Chełminiak, Beata Jaworska, Kalina Łabuz – Bębas. Warto zaznaczyć, że dzieciaki z Janinkowego przedszkola wzięły udział w balu „Witajcie w naszej bajce”, który odbył się w Ostrowieckim Browarze Kultury, podczas którego wyśmienicie się bawiły

Zwieńczeniem aktywnych ferii w PP 15 była wizyta gości specjalnych – panów z koła łowieckiego Jarząbek w Ostrowcu Świętokrzyskim. Leśnicy opowiadali przedszkolakom o dokarmianiu zwierząt leśnych w czasie zimy. Dzieci obejrzały także prezentację multimedialną na temat pracy leśników. Tegoroczne ferie w przedszkolu były ciekawe i obfitowały w różnorodne formy aktywności.

Polecamy również