Miejskie Lodowisko na Runku od 15 grudnia!

2 3W piątek 15 grudnia o godzinie 17.00 oficjalnie otwarte zostanie nowe Miejskie Lodowisko na ostrowieckim Rynku. W dniu otwarcia wstęp będzie bezpłatny, a na lodzie czekać będzie wiele ciekawych atrakcji, m.in. profesjonalne pokazy jazdy figurowej w wykonaniu MKŁ Libella Lublin. Z lodowiska będzie można korzystać codziennie w godzinach od 11.00 do 21.00, do końca lutego 2024.

W dniu otwarcia, a więc 15 grudnia, na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjadą zawodnicy i trenerzy Miejskiego Klubu Łyżwiarskiego Libella Lublin. Przez 2 godziny (od 17.00 do 19.00) będą promować łyżwiarstwo w naszym mieście. W programie m.in. pokazy jazdy figurowej (rozgrzewka, piruety, arabeski itp.), warsztaty łyżwiarskie, zabawy (wyścigi rzędów, hokejowy berek) i quizy wiedzy dla uczestników.

Lodowisko na Rynku będzie miało wymiary 20x30m. Będzie wyposażone w system chłodzący, pozwalający na utrzymanie go w stanie używania również przy dodatnich temperaturach powietrza. Na miejscu będzie wypożyczalnia łyżew, w której do dyspozycji będzie 100 par zapinanych na zatrzaski łyżew w pełnej rozmiarówce oraz kasków.

Do samodzielnego korzystania z lodowiska uprawnione będą osoby mające powyżej 7 lat. Osoby młodsze mogą korzystać z lodowiska jedynie pod opieką osoby pełnoletniej.

Wejście na taflę lodowiska możliwe będzie wyłącznie o pełnej godzinie zegarowej. Po 45 minutach korzystania z lodowiska nadany zostanie komunikat o konieczności opuszczenia tafli lodowiska i zarządzona zostanie 15-minutowa przerwę konserwacyjna. Ponowne wejście na lodowisko możliwe będzie o kolejnej pełnej godzinie zegarowej. Pomiędzy godziną 15.00 a 16.00 lodowisko będzie wyłączone z użytkowania z uwagi na konieczność przeprowadzenia prac konserwacyjnych.

Ceny biletów za 45-minutowe wejście na lodowisko kształtować się będą w zakresie od 10 do 15zł, a preferencyjne ceny przygotowano dla posiadaczy tzw. OstrejKarty. Aplikację OstraKarta można pobrać bezpłatnie na platformach dystrybucji cyfrowej Sklep Play i App Store (aktywacji Pakietu Mieszkańca można dokonać zdalnie w procesie rejestracji profilu w aplikacji). Najmłodsi (do lat 7) skorzystają z lodowiska za symboliczną złotówkę.

Nieodpłatnie z lodowiska można skorzystać w zorganizowanej grupie szkolnej z terenu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski pod opieką nauczycieli – wychowawców (nie dotyczy wypożyczalni łyżew) – od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 15.00, po uprzedniej rezerwacji pisemnej dokonanej przez dyrekcję szkoły (w kasie lodowiska) lub e-mail (zosw@mosir.ostrowiec.pl) dokonanej przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem.

CENNIK

Rodzaj biletu / usługi

Cena brutto podstawowa

OstraKarta

Uwagi

bilet normalny

15,00 zł

13,00 zł

za 45 minut

bilet ulgowy

12,00 zł

10,00 zł

za 45 minut

bilet dla dziecka w wieku do ukończenia 7. roku życia

1,00 zł

1,00 zł

za 45 minut

bilet grupowy (minimum 10 osób pod opieką instruktora)

10,00 zł

za 45 minut od osoby

wypożyczenie łyżew

11,00 zł

9,00 zł

za 60 minut

wypożyczenie kasku

5,00 zł

4,00 zł

za 60 minut

ostrzenie łyżew

15,00 zł

13,00 zł

za jedną parę

Zorganizowane grupy szkolne realizujące programowe zajęcia z wychowania fizycznego mogą korzystać ze wstępu na lodowisko nieodpłatnie po uprzedniej rezerwacji (z minimum jednodniowym wyprzedzeniem).

 

Polecamy również