Na kijkach po zdrowie

Biegacze, kijkarze, rowerzyści czy rolkarze zwołują się na forach internetowych , by razem przemierzać ulubione szlaki w trosce o kondycję fizyczną. Uprawianie sportu masowego w Ostrowcu staje się coraz bardziej popularne. Na ulicach miasta można spotkać już prawdziwe ekipy sportowców amatorów, którzy z wielkim zapałem dbają o kondycję i wygląd swojej sylwetki.
– Pamiętam jak jeszcze pięć lat temu sam chodziłem z kijkami po ulicach Ostrowca i wzbudzałem dość powszechne zdziwienie – mówi pan Marcin, mieszkaniec Pułanek. – Dzisiaj jest to sport niezwykle popularny i uprawiany zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Za kijki chwytają starsi i młodsi. Szczupli i grubsi. Ja osobiście bardzo polecam nordic walking, bo jest to sport, który wzmacnia mięśnie, poprawia kondycję oraz modeluje sylwetkę. Nie warto siedzieć w domu przed telewizorem. Lepiej wyjść na świeże powietrze i zadbać o własne zdrowie.
Sportowców amatorów możemy spotkać niemal wszędzie. Widać ich na wale w pobliżu rzeki Kamiennej , na długiej ścieżce rowerowej na ulicy Iłżeckiej czy w ośrodku Gutwin.
– Miesiąc temu napisałam na jednym z forów internetowych, że poszukuje koleżanki do wspólnego biegania – mówi Ania Chodała, mieszkanka osiedla Rosochy. – Od razu odpowiedziało mi cztery dziewczyny. Teraz biegamy cztery razy w tygodniu i dołączają do nas nowe osoby. Bieganie pozwala odreagować stresy i poprawia kondycję.
Równie popularne jak bieganie jest jazda na rowerze. Dochodzi już do tego, że na wycieczki organizowane przez sekcję rowerową działającą przy PTTK im Mieczysława Radwana wyjeżdża ponad 40 osób.
– Zaczynaliśmy sześć lat temu i wtedy jeździło trzy, góra cztery osoby, a teraz jedzie nas cały peleton – mówi prezes PTTK im M. Radwana Tadeusz Krawętkowski.- Na początku sezonu wybieramy bliższe trasy, a po kilku tygodniach, gdy wszyscy mają już lepszą kondycję wypuszczamy się na rowerach zdecydowanie dalej. Zawsze jest dużo śmiechu, dobrej zabawy i ostrej jazdy. To wszystko dla zdrowia i dobrego nastroju. Spotykamy się w każdą niedziele o godzinie 9 w pobliżu sklepu Lidl.

Polecamy również