Literacka wycieczka

Literacki charakter będzie miała kolejna w tym roku autokarowa wycieczka krajoznawcza organizowana przez Oddział PTTK im. Mieczysława Radwana. Jej termin jest wyznaczony na 23 kwietnia. Na początek wycieczkowicze odwiedzą Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej – rodzinnej miejscowości laureata literackiej nagrody Nobla. To w związku z przypadającą w bieżącym roku 170. rocznicą urodzin H. Sienkiewicza, a 15 listopada – 100. rocznica Jego śmierci.

Wizytę w muzeum uzupełni objazd po pobliskich miejscach bezpośrednio związanych z pisarzem i jego rodziną. Na jego trasie będzie kopiec usypany przez społeczeństwo ku czci Sienkiewicza, kościół i cmentarz w Okrzei.

Następnie wycieczkowicze udadzą się do Puław, gdzie zwiedzą Muzeum Czartoryskich. Kolejnym przystankiem będzie Janowiec. Po złożeniu wizyty na zamku uczestnicy wyjazdu zajrzą do dworu z Moniak. Stąd ruszą do Kazimierza Dolnego. Odwiedzą słynną „Kuncewiczówkę”, czyli „Dom pod Wiewiórką” należący do pisarski Marii Kuncewiczowej i jej męża prawnika, literata, polityka i działacza społecznego – Jerzego Kuncewicza. Zakończeniem eskapady będzie spacer z przewodnikiem po mieście słynącym z

architektury i niezwykłej atmosfery.

Wszelkie dodatkowe informacje na temat wycieczki można uzyskać w siedzibie Oddziału przy alei 3 Maja 6 (budynek Kina Etiuda, II piętro, obok redakcji „Gazeta Ostrowiecka”) oraz pod numerem tel. 505444874. Termin zapisów na wycieczkę upływa 18 kwietnia br. Liczba miejsc ograniczona.

Polecamy również