Niedawno seniorzy, a teraz dzieci

Centrum Kształcenia Ustawicznego odwiedzili półkoloniści z Malwy. Dzieci wykonywały kompozycje florystyczne, dekoracje ogrodów oraz letnie stylizacje. Twórcze ćwiczenia nadzorowały nauczycielki CKU.

CKU to przyjazna dla środowiska placówka, która chętnie angażuje się w lokalne wydarzenia. Piękne wianki puszczane w noc świętojańską powstawały pod kierunkiem florystek z CKU Haliny Wojciechowskiej i Ewy Zakowanej, warsztaty bukieciarskie przy okazji lokalnych kiermaszów również prowadzone były przez florystyki CKU. Niedawno instruktorka fryzjerstwa Milena Klimek wraz ze słuchaczkami tego kierunku udzielały porad słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku na temat tego, jak seniorzy powinni dbać o włosy, prezentowano również stylizacje na co dzień i wyjątkowe okazje. Tego rodzaju akcje odbywają się bardzo często, ponieważ to – jak zaznacza dyrektor CKU – doskonała okazja, by trenować umiejętności, promować swój talent, a jednocześnie robić coś dobrego dla mieszkańców Ostrowca.

-Nasza placówka chętne współpracuje z instytucjami, organizacjami, akcentujemy swój udział i swoją rolę także w uroczystościach miejskich. To przyjemne, kiedy jest się potrzebnym – komentuje dyrektor Aneta Pierścińska-Maruszewska.dzieci anteta1

Dzieci były bardzo zadowolone z wykonanych ozdób i szałowych kreacji. Takie kreatywne zajęcia z pewnością rozwijają wyobraźnię i są udanym sposobem na wolny czas.

Polecamy również