W cywilizowany sposób pozbywamy się odpadów

DSC08459

janik odpadyDSC08472DSC08466DSC08464DSC08465DSC08458DSC08460DSC08457DSC08468Już kilkadziesiąt ton odpadów przywieźli dzisiaj mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego i okolicznych miejscowości do ZUO „Janik, gdzie w ramach obchodów ‚Dni Ziemi” można się pozbyć niepotrzebnych rzeczy. Najczęściej przywożona jest stara odzież, opony, resztki remontowe, duże pojemniki plastikowe, stare meble, obuwie. Akcja zainicjowana przez prezydenta Ostrowca Jarosława Górczyńskiego potrwa do godziny 17. Każdy kto przywiózł odpady otrzymał sadzonkę drzewka

O tym jak ważne jest środowisko naturalne nie trzeba nikogo przekonywać – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.- Coraz więcej osób dba o zdrowy tryb życia, warto więc także zadbać o nasze otoczenie. Cichłbym podziękować Panu prezesowi Markowi Nowakowi i wiceprezesowi Mariuszowi Pasternakowi oraz wszystkim pracownikom ZUO „Janik” za kontynuowanie akcji, która wśród mieszkańców Ostrowca cieszy się coraz większą popularnością. To dobrze, bo w ten sposób możemy pozbyć się niepotrzebnych rzeczy w sposób cywilizowany, nie zaśmiecając środowiska naturalnego. Tego typu działania mają na celu uświadamianie społeczeństwa jak ważna jest ekologia. Wiadomo, że w czystym otoczeniu żyje się zdecydowanie przyjemniej.

Do godziny 13 na wysypisko w ”Janiku” trafiło w ramach dzisiejszej akcji ponad 40 ton odpadów.

Organizowana po raz kolejny, w ramach obchodów „Dni Ziemi” akcja przywożenia odpadów cieszy się dużym powodzeniem – mówi wiceprezes Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów „Janik” Mariusz Pasternak.- Odpady mogą do nas przywozić mieszkańcy Ostrowca i całego naszego powiatu. W ramach akcji ”Przywieź odpady do ZUO „Janik” zachęcamy mieszkańców, żeby sprzątając piwnice, strychy, podwórza przywozili do nas niepotrzebne przedmioty. Nie przyjmujemy odpadów niebezpiecznych takich jak: azbest, leki, środki chemiczne, stare oleje. Kolejna akcja będzie organizowana jesienią. Wielokrotnie mieszkańcy dzwonią i pytają kiedy tego typu akcje biedą organizowane.

Polecamy również