VIII Piknik z „Siódemką” za nami

1 2 3 4 5 6 7 9 11 12 13 14 15 1618 192 czerwca maja odbył się już ósmy Piknik z „Siódemką”, tym razem piknik odbył się pod hasłem Rycerski Piknik z „Siódemką”. Nadrzędnym celem naszego wspólnego świętowania jest co roku integracja rodziców, dzieci, nauczycieli, współpraca ze środowiskiem lokalnym oraz prezentacja dorobku artystycznego szkoły.

Zaproszenie na piknik przyjęli kolejny już raz pracownicy Komendy Powiatowej Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Sanepidu, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Akademii Nauki, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz florystki z CKU. Po raz pierwszy gościliśmy Stowarzyszenie Aktywnych Mam i Akademicką Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.

Patronat nad naszym piknikiem objął po raz kolejny Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, a Patronat Medialny – Gazeta Ostrowiecka, Radio Ostrowiec, Radio Rekord, Lokalna Telewizja.

Aby Piknik z „Siódemką” mógł się odbyć pracowała na to cała społeczność szkolna. Dodatkowo otrzymaliśmy pomoc od Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, Związków Zawodowych ZNP oraz „Solidarność”, Radnej Rady Powiatu Ostrowieckiego Agnieszki Rogalińskiej, Pizzerii „Da Grasso”, Zuo Janik, MOSiR, Rady Osiedla Pułanki, Rady Rodziców, Stowarzyszenia Szczęśliwa Siódemka.

Tradycyjnie odbyły się konkursy rodzinne, zatańczyła młodzież ze Szkoły Tańca „Progres”, zaprezentowali się uczniowie klas: „0”, 1a oraz 2a. Na boisku szkolnym mogliśmy podziwiać rycerzy, księżniczki, damy dworu, którzy wzięli udział w konkurs na najliczniej przebraną klasę w stylu epoki. I miejsce w konkursie przypadło najmłodszym, klasie „0”.

Każdy uczeń, który przebrał się w stylu epoki otrzymał darmowy los na loterię. Odbiór nagród z otrzymanych i zakupionych losów będzie możliwy w najbliższym czasie w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7. Informacje na ten temat pojawią się na Facebooku szkoły.

Kolejną atrakcją dla wszystkich były pokazy rycerskie zaprezentowane przez Korpus Artylerii Wojewody Podolskiego Marcina Kazanowskiego. Usłyszeliśmy wystrzały z zabytkowych pistoletów i wystrzały armatnie, można było strzelać z łuku do celu, czy wziąć udział w wyścigu w workach.

Niestety pogoda nieco pokrzyżowała plany i nie mogliśmy podziwiać pokazów fitness „Black & White” oraz pokazów Taekwondo. Na scenie nie pojawiły się Rozalia Glibowska, Zuzanna Klepacz, Katarzyna Machula ani Lena Augustyn. Na te atrakcje oraz dyskotekę, którą poprowadzi profesjonalny DJ Łukasz i Festiwal Kolorów zapraszamy za rok.

Nauczyciele przygotowali wiele atrakcyjnych stanowisk, dzieci mogły sprawdzać swoją wiedzę z języków obcych, malować, skorzystać bezpłatnie z dmuchanych zamków, malowania twarzy, włosów, czy też odwiedzić kiermasz zorganizowany przez SU i loterię zorganizowaną przez Stowarzyszenie Szczęśliwa Siódemka.

Uczestnicy pikniku mogli upiec kiełbaski na ognisku – kiełbaski zapewniła Rada Osiedla Pułanki. Można było również skorzystać z profesjonalnego punktu gastronomicznego Primo.

Odbyły się konkursy sportowe –rozgrywki w piłce siatkowej dla klas szóstych oraz ósmych. Pierwszy mecz zagrali chłopcy z klas szóstych przeciwko dziewczętom z klas szóstych. Następnie mogliśmy obejrzeć mecz chłopców z klas ósmych kontra dziewczęta z klas ósmych. Zwycięstwo wywalczyli chłopcy z klas szóstych oraz chłopcy z klas ósmych.

Mamy nadzieję, że uczniowie, rodzice oraz mieszkańcy osiedla pomimo kapryśnej pogody spędzili miłe popołudnie z „Siódemką”.

Polecamy również