Policjanci i seniorzy

W ramach XIII Świętokrzyskich Dni Profilaktyki, policjantka z wydziału prewencji z ostrowieckiej komendy policji spotkała się z członkami Osiedlowego Klubu Aktywnych Seniorów w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tematem spotkania było bezpieczeństwo osób starszych.
– Młodszy aspirant Maja Słowik z ostrowieckiej komendy policji w ramach XIII Świętokrzyskich Dni Profilaktyki spotkała się członkami Osiedlowego Klubu Aktywnych Seniorów działającym przy Agencji Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Świętokrzyskim – mówi rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu Ewa Libuda. – Spotkanie uroczyście rozpoczęła przewodnicząca Klubu Pani Anna Bzymek, która omówiła jego cel i charakter oraz przedstawiła zaproszonego gościa. Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo osób starszych w różnych dziedzinach życia.
Policjantka podczas swojej prelekcji m.in. udzieliła słuchaczom cennych wskazówek jak właściwie zachowywać się w sytuacjach związanych z różnymi zagrożeniami, podczas których dochodzi do wyłudzeń pieniędzy, a z którymi w szczególności spotykają się osoby starsze i samotnie zamieszkujące. Uczestnicy spotkania zapoznali się z różnymi metodami działania oszustów oraz sposobami ich unikania.
Na zakończenie mł.asp. Maja Słowik otrzymała podziękowania, które w imieniu wszystkich uczestników wręczyła przewodnicząca Klubu. Uczestnicy spotkania otrzymali materiały edukacyjne.

Polecamy również