Ferie na sportowo

Ferie 2016 z MOSiRem

Na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji trwają zajęcia w ramach akcji „Ferie 2016 z MOSiRem”. Oferta skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży szkolnej, ale ze z okazji do pojeżdżenia na łyżwach na ślizgawce obok Pływalni Rawszczyzna chętnie korzystają również dorośli mieszkańcy Ostrowca Św. i okolic.

Ferie na Rawszczyźnieferie sport1ferie sport 2ferie sport3ferie sport 4ferie sport5ferie sport6

Na okres ferii zimowych MOSiR wprowadził promocje na ostrowieckim basenie. Od 18 do 31 stycznia bilet wstępu dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich w godzinach 6-16 kosztuje 4 zł za godzinę. Tradycyjnie prowadzone są również kursy nauki i doskonalenia pływania dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Kurs obejmuje dziesięć jednostek – od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie. Z takiej możliwości nabycia umiejętności pływackiej skorzystało 63 dzieci, podzielonych na 12 grup.

Ferie na Orliku

W pierwszym tygodniu ferii na Orliku w osiedlu Ogrody prowadzone były zajęcia w formie gier i zabaw dla uczniów szkół podstawowych. Zajęcie, być może z uwagi na mroźną aurę, nie cieszyły się jednak zbyt dużą popularnością.
W drugim tygodniu ferii na Orliku Ogrody zorganizowany zostanie Zimowy Turniej Piłki Nożnej w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe (klasy IV-VI), szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne.
Zgłoszenia do turnieju przyjmowane będą jeszcze w najbliższy poniedziałek (25 stycznia) do godziny 14 u instruktora sportu na terenie Orlika Ogrody (formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.mosir.ostrowiec.pl i w miejscu składania zgłoszeń).

Ferie w Hali KSZO

W Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO w okresie ferii zimowych prowadzone są zajęcia pod hasłem „Poznaj różne dyscypliny sportu”. Nieodpłatne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 12-14. W pierwszym tygodniu ferii uczestnicy poznawali podstawowe elementy i zasady gry w piłkę ręczną, piłkę siatkową, badminton, koszykówkę, unihokeja i tenisa stołowego. Codziennie w zajęciach prowadzonych przez Sławomira Górę i Marię Jaros brało udział od 20 do 30 osób. W drugim tygodniu planowane jest zorganizowane turniejów rekreacyjnych, które będą miały za zadanie sprawdzenie nabytych wcześniej umiejętności.
Zgłoszenia chętnych można dokonać osobiście w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11 pokój 2.39) lub przed zajęciami, telefonicznie (41 24-75-518) – od godziny 7 do 15, pocztą elektroniczną (biuro@mosir.ostrowiec.pl). Zbiórka przed zajęciami – hol kasowy obok portierni Hali Sportowo – Widowiskowej ul. Świętokrzyska 11.

Ślizgawka na Rawszczyźnie

Przysłowiowym strzałem w dziesiątkę okazała się zaaranżowana w niecce nieczynnego basenu obok Pływalni Rawszczyzna ślizgawka, która w pierwszym tygodniu ferii przeżywała prawdziwe oblężenie. Wstęp na teren ślizgawki jest bezpłatny. Można skorzystać z (odpłatnej) wypożyczalni łyżew. Ślizgawka czynna jest codziennie w godzinach 10-18 i będzie funkcjonować tak długo, jak długo pozwolą na to warunki atmosferyczne (odpowiednio niska temperatura).

Odpowiedzi na wszelkie pytania związane z udziałem w zajęciach udzielają pracownicy MOSiR pod numerami telefonów: 41 24-75-516, 41 24-75-517, 41 24-75-518 (zajęcia w hali i na Orliku) oraz 41 26-74-104 (zajęcia na pływalni). Pytania można zadawać również za pośrednictwem poczty elektronicznej – biuro@mosir.ostrowiec.pl (zajęcia w hali i na Orliku) oraz basen@mosir.ostrowiec.pl (zajęcia na pływalni).

Polecamy również