Walka na kortach

Zmienna aura pokrzyżowała szyki ostrowieckim tenisistom. Wiele spotkań zostało odwołanych i trzeba będzie nadrabiać zaległości. Trwa zacięta walka o czołowe lokaty w lidze. Odbyły się kolejne mecze ćwierćfinałowe Pucharu Ligi i rozpoczęła się faza grupowa Turnieju Masters Challengera.
EKSTRAKLASA

W najciekawszym spotkaniu ekstraklasy Sławomir Młodawski pokonał Dariusza Kiljańskiego 6-3 6-4. Było to już drugie w tym sezonie zwycięstwo Młodawskiego nad Kiljańskim. Wcześniej zawodnicy zagrali w Pucharze Ligi. Dzięki wygranej Młodawski opuścił strefę spadkową.

Wyniki:
Ligocki-Kozakiewicz 6-2 7-5
Jagodziński-Wziątek 6-2 6-3
Wziątek-Starzomczyk 6-4 6-1
Młodawski- Kiljański 6-3 6-4
Połetek- W. Nowak 6-2 6-0

W tabeli prowadzi M. Nowak 33 pkt, przed Dąbrowskim 24 pkt, Oparowskim i Młodnickim po 21 pkt oraz Kiljańskim 20 pkt.

I LIGA

W jedynym meczu I ligi Krzysztof Reszka wygrał z Klaudią Szafińską 6-3 4-6 6-4 i awansował na 9 miejsce. W tabeli prowadzi Janik 31 pkt przed Szurmiakiem 26 pkt, Fotygą 31 pkt, Kitlińskim i Orłowskim po 15 pkt.
II LIGA GRUPA A

Kolejne zwycięstwo zanotował jedyny niepokonany tenisista II ligi grupy A Robert Michalak. Tym razem wyższość Michalaka musiał uznać walczący o Final Eight Łukasz Góralski. Spotkanie było bardzo zacięte i zakończyło się wygraną lidera 7-5 6-3. W tabeli prowadzą Michalak i Pardak po 19 pkt przed Dwojakiem 16 pkt, Jędrzejewskim 15 pkt i Skowronem 13 pkt

II LIGA GRUPA B

Dwa kolejne zwycięstwa odniósł Grzegorz Wieczorek, który awansował na 3 miejsce w tabeli. W zacietym piątkowym meczu Grzegorz Zagożdżon pokonał Pawła Komorniczaka.

Wieczorek Komorniczak 6-4 6-3
Zagożdżon-Komorniczak 6-4 1-6 6-3
Wieczorek-Tracz 6-3 6-0

W tabeli prowadzi Bęben 29 pkt przed Kaczorem 26 pkt, Wieczorkiem 21 pkt, Dziewięckim i Robaczkiewiczem po 18 pkt.
PUCHAR LIGI

Rozegrano 2 mecze ćwierćfinałowe Pucharu Ligi. W czwartek wicelider ekstraklasy Zbigniew Dąbrowski zmierzył się z wiceliderem I ligi Pawłem Szurmiakiem. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem prezesa O.S.T Winner 6-0 6-3. Dzień później doszło do szlagierowego meczu weteranów ostrowieckiego tenisa Waldemara Połetka i Marka Młodnickiego. Lepszy okazał się Połetek, króry wygrał 6-2 6-4 i zagra w półfinale. Do rozegrania został jeszcze mecz Macieja Nowaka ze Sławomirem Młodawskim. Wcześniej awans do najlepszej czwórki Pucharu Ligi zapewnił sobie Paweł Barański.

CHALLENGER

Odbyły się pierwsze mecze Turnieju Masters Challengera. Pewne zwycięstwa zanotowali Marek Młodnicki i Rafał Fotyga. Najwięcej emocji dostarczył mecz Marcina Nartowskiego z Rafałem Lipczyńskim. W pierwszym secie Lipczyński prowadził 4-1 i miał 2 piłki setowe przy stanie 5-4. Końcówka seta należał jednak do Nartowskiego, który odrobił straty i wygrał cały mecz 7-5 6-2.
Gr I

Młodnicki-Lipczyński 6-1 6-0
Nartowski-Lipczyński 7-5 6-2

Gr 2

Fotyga- Michalak 6-0 6-3

Polecamy również