Radny przed Sądem

Dzisiaj przed Sądem Rejonowym w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczął się proces przeciwko radnemu powiatowemu Hubertowi Żądło, któremu prokuratura stawia zarzuty uszkodzenia mienia oraz doprowadzenia przemocą innej osoby do określonego zachowania. Hubert Żądło na pytanie Sądu czy przyznaje się do zarzucanych mu czynów odpowiedział, że nie przyznaje się. Sytuacja dotyczy dnia 14 listopada ubiegłego roku kiedy to kilka dni przed wyborami samorządowymi doszło do incydentu w miejscowości Skarbka.
– Dowiedziałem się od znajomych, że osoby podszywające się pod komitet wyborczy „Przyjazna gmina”, który także reprezentowałem jeżdżą po gminie i rozpowszechniają fałszywe ulotki – mówi Hubert Żądło. – Razem ze znajomym wsiadłem do samochodu i pojechałem we wskazane miejsce. Zobaczyliśmy auto do, którego podeszliśmy. W tym samochodzie była duża paczka, ale czy w niej znajdowały się ulotki tego nie wiem, bo nie pozwolono mi zajrzeć do tej paczki. Ulotki, które widziałem wcześniej zawierały fałszywe treści dotyczące mojej osoby. Chciałbym podkreślić, że do żadnego uszkodzenia samochodu nie doszło. Nie doszło także do naruszenia nietykalności cielesnej- powiedział między innymi Hubert Żądło.

Mariusz Kosowski – jeden z poszkodowanych stwierdził:

-Jestem bardzo zadziwiony i zniesmaczony postawą pana radnego podczas przesłuchania jako oskarżonego. Od całej sprawy minął prawie rok. Zamiast zachować się jak mężczyzna i pokryć szkodę oraz przeprosić to stara się zrzucić winę na mnie, mojego syna i inne osoby. Kręci i zeznaje co innego niż w śledztwie. Nie świadczy to o nim dobrze. Po co takie awanturnictwo? Ja nie mam czasu chodzić po sądach. Napadł na nas, uszkodził samochód i powinien zapłacić za jego naprawę, przeprosić i byłoby po sprawie. Jest młodym człowiek, a już wychodzi z niego arogancja. Wydaje mu się że jak został wybrany na radnego i do zarządu powiatu to jest jakiś lepszy? Że prawo go nie obowiązuje? Nie tak powinni zachować się ludzie sprawujący władzę. Po co dorabiać do chuligańskiego czynu jakąś politykę. Nie wiem jak się ta sprawa zakończy i kiedy i co jeszcze oskarżony Hubert Żądło naopowiada, ale wiem jedno prawda jest jedna i mam nadzieje że sprawiedliwość zatryumfuje- powiedział Mariusz Kosowski.

Kolejna rozprawa odbędzie się 8 października.zadlo sad 1 (1)zadlo sad 2zadlo sad zczolozadlo sad 4

Polecamy również