Estetyczna komunikacja

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego radni zdecydowali o tym, że kierowcy zrzeszeni w korporacjach taksówkowych otrzymają specjalne emblematy, które będą mogli umieścić na swoich autach. Emblematy są estetycznie wykonane i widnieje na nich herb Ostrowca.

Zamieszczenie tych znaków ma przyczynić się do poprawy estetyki komunikacyjnej w naszym mieście. Kilka miesięcy temu 50 tego typu znaków zostało przekazanych taksówkarzom. Akcja bardzo spodobała się zarówno im jak i pasażerom. Jednak jak to często bywa podczas obrad sesji rady miasta radny Włodzimierz Sajda wyraził swoje zaniepokojenie.
– Kierowcy taksówek pytają mnie czy ci, którzy nie zamieszczą tego typu emblematów nie poniosą przypadkiem jakiś konsekwencji – mówi radny Włodzimierz Sajda. – Ja bardzo często jeżdżę taksówkami i spotykam się z tego typu pytaniem.
– Celem tej akcji jest poprawienie estetyki komunikacyjne w naszym mieście – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Ja nie zamierzam nikogo karać, ale mam nadzieję, że wszyscy będą chcieli podciągać się estetycznie do tych lepszych. Podobne zabiegi stosowane są w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym. Wizerunek autobusów miejskich jest ujednolicany. Dzięki temu pasażerowie wiedzą z jakim przewoźnikiem jadą.
Oby więcej tego typu akcji, bo takie działanie wpływa na poprawę wizerunku całego miasta. Poza tym taksówki z emblematami mogą stać się pewnego rodzaju symbolem naszego miasta dobrze postrzeganym przez samych ostrowczan jak i osoby przyjezdne.

Polecamy również