Hutnictwo wychodzi z zapaści

Dzisiaj w hotelu „Accademia” w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się konferencja na temat pozyskiwania środków unijnych dla firm przemysłu hutniczego, a szczególnie branży metalowo – odlewniczej. W spotkaniu uczestniczył między innymi wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Kazimierz Kotowski.
– Ostrowiec to miasto z ogromnymi tradycjami hutniczymi, dlatego w pełni zasługuje na miano organizatora tego typu konferencji- mówi Kazimierz Kotowski. – Naszym marzeniem jest, żeby w Ostrowcu, Skarżysku i Starachowicach przemysł ciężki ponownie zaczął się rozwijać. Jest tu odpowiednia baza i co najważniejsze odpowiednio wykształceni ludzie. Jest ogromna szansa na pozyskiwanie funduszy unijnych właśnie na rozwój przemysłu branży metalowo- odlewniczej. Prezesi firm, menadżerowie i właściciele tego typu firm powinni składać wnioski o dofinansowanie ich działalności właśnie ze środków unijnych. Tego typu konferencje jak ta dzisiejsza ma im w tym pomóc.
– W naszym mieście działa 70 firm związanych z branżą hutniczą które zatrudniają 3,5 tysiąca osób – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Im więcej będzie takich firm tym lepiej, bo nasze miasto potrzebuje nowych miejsc pracy. Wszystko wskazuje na to, że branża hutnicza wychodzi z zapaści i teraz może nastąpić jej rozwój.DSC03141DSC03137DSC03140

Polecamy również