Fajna wyprawa

Wycieczka na Śląsk Opolski z bazą noclegową w Opolu to jesienna propozycja ostrowieckiego Oddziału PTTK im. M. Radwana dla miłośników turystyki i krajoznawstwa.
Poza zwiedzaniem, kojarzącego się z corocznym festiwalem piosenki i słynnym amfiteatrem, Opola uczestnicy dwudniowego wyjazdu odwiedzą Górę Świętej Anny, znane sanktuarium, a przy okazji park krajobrazowy. Będą podziwiać zachwycający urokiem i bajkową architekturą pałac w Mosznej. Zwiedzą skansen wsi opolskiej w Opolu-Bierkowicach. Na koniec zawitają do Brzegu, na zamek Piastów Śląskich.
– Śląsk Opolski często uchodzi uwadze turystów. A szkoda, bo jest to jeden z ciekawszych regionów w Polsce – mówi Tadeusz Krawętkowski, prezes Zarządu Oddziału PTTK im. M. Radwana. – Podczas naszej wycieczki będziemy starali się przybliżyć historię i zabytki tego zakątka kraju, jego niepowtarzalne tradycje i ciekawą obyczajowość.
Wszelkie dodatkowe informacje na temat wycieczki można uzyskać w siedzibie Oddziału przy alei 3 Maja 6 (budynek Kina Etiuda, II piętro, oraz pod numerem tel. 505444874).

Polecamy również