Maciej Nowak- mistrzem

Zakończył się drugi sezon ligi tenisa. Tytuł mistrzowski obronił  Maciej Nowak. Aktualny mistrz Polski nauczycieli w decydującym meczu wygrał ze Zbigniewem Dąbrowskim 3-6 6-2 6-4.

W całym sezonie rozegrano 350 spotkań. W rozgrywkach wzięło udział 56 tenisistów z powiatu ostrowieckiego, opatowskiego, kieleckiego i lipskiego. Nowością były spotkania Pucharu Ligi. Mecze odbywały się głownie na kortach w Ostrowcu i Waśniowie. Jedno spotkanie rozegrano … w Hajduszoboszlo. na Węgrzech Losy awansów i spadków ważyły się do ostatniego meczu O ile zeszły sezon stał pod znakiem awansów tenisistów z Waśniowa, to tym razem triumfy święcili gracze z Ożarowa. Do ekstraklasy powrócił Andrzej Janik, a awans do I ligi wywalczył Artur Kaczor. Do rozegrania zostały już tylko baraże i finał Pucharu Ligi. Najdłużej, bo 3 godziny i 45 minut trwał mecz Grzegorza Wieczorka ze Sławomirem Skowronem.
EKSTRAKLASA
Po raz drugi najlepszy okazał się Maciej Nowak, który w całych rozgrywkach stracił zaledwie 1 seta. Drugie miejsce zajął prezes O.S. T WinnerZbigniew Dąbrowski, a trzecie tenisista z Opatowa Piotr Oparowski. W pierwszym meczu barażowym Sławomir Młodawski pokonał Bartosza Kitlińskiego 6-0 7-5. W drugim barażu Roman Jagodziński zagra z Rafałem Fotygą. Ekstraklasę w tym sezonie opuścili Kamil Kozakiewicz i Jacek Wziątek.
I LIGA
Do ekstraklasy awansowali Andrzej Janik i Paweł Szurmiak. W barażach o najwyższą klasę rozgrywkową zagra Rafał Fotyg, który zmierzy się za z Romanem Jagodzińskim. W pierwszym barażu Bartosz Kitliński uległ Sławomirowi Młodawskiemu 0-6 5-7. W barażach o utrzymanie w I lidze zagrają: Krzysztof Reszka ( mecz z Mateuszem Dziewięckim), Rafał Lipczyński ( mecz z Damianem Bębnem) i Aleksander Pękalski ( mecz z Robertem Michalakiem). Do drugiej ligi spadają: Klaudia Szafińska i Grzegorz Zimnicki.
II LIGA
Tu walka była bardzo zacięta. Rywalizacja najpierw toczyła się w dwóch grupach, a później w Final Eight. Między pierwszym, a piątym zawodnikiem było zaledwie 3 punkty różnicy. Awans do I ligi wywalczyli Grzegorz Wieczorek i Artur Kaczor. W barażach o I ligę zagrają: Robert Michalak ( mecz z Aleksandrem Pękalskim), Damian Bęben ( mecz z Rafałem Lipczyńskim) i Mateusz Dziewięcki ( mecz z Krzysztofem Reszką).

Polecamy również