Grali tenisiści

Zakończył się III Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Ożarowa. W imprezie wzięli udział czołowi zawodnicy z naszego regionu. W kategorii singiel zwyciężył Zbigniew Dąbrowski, który obronił tytuł sprzed roku. Była to kolejna turniejowa wygrana Dąbrowskiego. Tydzień wcześniej Zbyszek zwyciężył w Starachowicach. W finale Dąbrowski gładko pokonał Dariusza Cichońskiego 6-0 6-0. To drugi finał Darka w tym roku. W lutym Cichoński zagrał o złoto, (również ze Zbigniewem Dabrowskim) w Bodzechowie. Trzecie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Zbigniew Jopek.
Turniej deblowy został zdominowany przez tenisistów z Ożarowa. W decydującym meczu zagrały dwie pary gospodarzy. Andrzej Janik i Zbigniew Jopek zwyciężyli Grzegorza Witka i Jarosława Lipowskiego 6-2 7-5. Andrzej Janik staje się specjalistą od debla na ożarowskich kortach. Zagrał w finale gry podwójnej we wszystkich edycjach ożarowskiej imprezy. Na trzeciej pozycji uplasowali się Zbigniew Dąbrowski i Piotr Oparowski.
Wśród kobiet najlepsze były ostrowczanki. Zwyciężyła Katarzyna Listek, drugie miejsce zajęła Joanna Targowska. Trzecią lokatę wywalczyła tenisistka z Ożarowa Sylwia Jopek.
W kategorii dziewczęta U16 wygrała Julia Kwiecień przed Kamilą Dąbrowską i Aleksandrą Michalak. Wśród chłopców nie miał sobie równych Jakub Jopek, który zwyciężył w kategoriach do lat szesnastu i dziesięciu. W U 16 drugie miejsce zajął Krzysztof Buczek. Natomiast w U10 kolejne lokaty na podium wywalczyli Gracjan Jakubczyk i Michał Paterek. Wśród dziewczynek najlepsza okazała się Aleksandra Jopek. Srebro przypadło Michalinie Nawrockiej, a brąz Amelii Pastuszce.
Trzeci turniej o Puchar Burmistrza Ożarowa przeszedł do historii. Impreza została świetnie zorganizowana przez kolegów z Ożarowa: Andrzeja Janika, Zbigniewa Jopka i Artura Kaczora. Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Mecze stały na wysokim poziomie i toczyły się w atmosferze fair play. Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe Winner serdecznie dziękuje władzom Ożarowa za ufundowanie wspaniałych nagród, które były wręczane na scenie przez burmistrza Marcina Majchera podczas dni miasta.

EKSTRAKLASA

W minionym tygodniu rozegrano 2 mecze ekstraklasy. W spotkaniu czołowych tenisistów ubiegłego sezonu Zbigniew Dąbrowski wygrał Piotrem Oparowskim 7-6 6-4. Natomiast Sławomir Młodawski pokonał Witolda Nowaka 6-3 6-4. W tabeli prowadzi Zbigniew Dąbrowski 13 pkt, przed Piotrem Oparowskim 12 pkt i Sławomirem Młodawskim 8 pkt.

I LIGA

W tym tygodniu odbył się tylko 1 mecz w I Iidze. Mirosław Orłowski pokonał Rafała Lipczyńskiego 4-6 6-3 6-0. Spotkanie rozpoczęło się w czwartek około godziny 22, a zakończyło krótko przed północą. To najpóźniej rozegrany mecz w historii Ostrowieckiej Ligi Tenisowej pod patronatem prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego. W tabeli prowadzi Kamil Kozakiewicz 30 pkt przed Arturem Kaczorem Pawłem Barańskim, Mirosławem Orłowskim i Sławomirem Pożogą po 8 pkt.

II LIGA

Zakończyła się faza grupowa II ligi. Awans do TOP12 wywalczyli: Zbigniew Jopek, Grzegorz Zimnicki i Radosław Miskiewicz (grupa A) Damian Bęben, Kamil Szmajda i Adrian Golec (grupa B), Olafem Zawadzki, Arkadiusz Malanowicz i Wojciech Żurek (grupa C), Sebastian Dwojak, Jarosław Golec i Sławomir Skowron (grupa D). w tabeli TOP 12 prowadzi Zbigniew Jopek 9 pkt przed Olafem Zawadzkim 8 pkt, Sebastianem Dwojakiem 6 pkt i Damianem Bębnem 5 pkt.

LIGA DEBLOWA

Rozegrano 3 mecze ligi deblowej. Sławomir Młodawski i Jacek Wziątek pokonali Krzysztofa Reszkę i Rafała Lipczyńskiego 6-2 6-3.Po dwóch zwycięstwach na pozycję lidera awansowali Łukasz Ligocki I Bartosz Kitliński, którzy wygrali z Robertem Michalakiem/Sławomirem Banaszkiem 6-0 4-6 6-3 i Piotrm Oparowski/Dariuszem Kiljańskim 6-2 3-6 6-2.

PUCHAR LIGI

Do niespodzianki doszło w Pucharze Ligi. Będący na fali Zbigniew Dąbrowski został pokonany przez prezesa O.S,T Winner Łukasza Ligockiego. Spotkanie od początku stało na wysokim poziomie. Pierwszego seta agresywnie rozpoczął Dąbrowski ale Ligocki stawiał opór i walczył o każdą piłkę. Pierwsze dwa gemy trwały… prawie 20 minut!.
W decydujących momentach pierwszego seta skuteczniejszy był Dąbrowski, który pierwszą partię zakończył po 65 min. wynikiem 6:3.
Drugi set to dominacja Dąbrowskiego. Zbyszek objął prowadzenie 5:4 i przy serwisie Ligockiego miał 2 piłki meczowe przy stanie 15:40 !
Od tego momentu Ligocki grał jak w transie. Skoncentrowany na 100%. obronił dwie kolejne piłki meczowe, wygrał 3 kolejne gemy i drugiego seta 7:5.
W decydującej partii prowadzenie na krótko objął Dąbrowski. Ligocki wrócił do swojego planu taktycznego. Był skupiony na każdej piłce, szybszy i grał skutecznie co przyniosło mu prowadzenie 4:2 oraz zwycięstwo w decydującym secie 6:3.
Mecz zakończył się o 22:15 po 2h45 min gry zwycięstwem

Łukasza Ligockiego 3:6;7:5;6:3.

Pozostałych meczach II rundy Pucharu Ligi Kamil Kwiatkowski pokonał Łukasza Góralskiego 7-6 6-4, a Dariusz Kiljański wygrał z Pawłem Szurmiakiem 6-3 6-4.