Taka sesja fotograficzna- To też forma protestu

sczolook

Kilka mieszkanek Ostrowca Świętokrzyskiego wzięło udział w nietypowej sesji fotograficznej w ramach protestu przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce. To kolejny protest po blokadach dróg i marszach. Poprzez sesję fotograficzną Panie zamanifestowały swój sprzeciw dotyczący zaostrzenia prawa aborcyjnegosczolo s1 s2 s3

-Naszą sesją chciałyśmy pokazać kobiecą siłę i odwagę. Strajkom zarzuca się wulgarny charakter. Poprzez sesje manifestujemy w kobiecy i sensualny sposób. Na strajku jesteśmy głośne i wulgarne dlatego, że walczymy o podstawowe prawa. Według nas odbierając nam prawo do decydowania o sobie odbiera nam się człowieczeństwo. Walcząc o coś, co nam się zwyczajnie należy musimy robić to ze wszystkich sił i za wszelką cenę. Musimy to akcentować w dosadny sposób.  Chcemy przekazać, że forma protestu może być różna. Swój sprzeciw mają prawo i powinni wyrazić wszyscy, bez względu na status społeczny czy stanowisko. Powinnyśmy się w tym wspierać, to nie czas na chowanie głowy w piach. Wiele osób pytało skąd pomysł na zdjęcia w bieliźnie. Dla nas, oprócz tego, że chciałyśmy mocno zaakcentować to, o co walczymy to jest to też symbol braku dystansu między nami, kobietami. Powinnyśmy trzymać się razem i tak jak na tych zdjęciach „zrzuciłyśmy” ubrania, tak my kobiety, w całej Polsce powinnyśmy „zrzucić” dystans jaki jest między nami, wspierać siebie, a jeśli jest potrzeba to walczyć wspólnie.

Podsumowując, aby zrozumieć przesłanie naszej inicjatywy trzeba otworzyć się na odmienność poglądów i słuchać ze zrozumieniem drugiej strony. Hasło „to jest wojna” symbolizuje walkę mentalną, walkę o pewne, stabilne jutro dla każdej z nas – kobiet.

Korzystając z tego, że mamy możliwość wypowiedzieć się publicznie, wszystkie razem, chciałybyśmy podziękować naszemu fotografowi. Stachu Dunin-Borkowski dziękujemy za poświęcony nam czas, zaangażowanie i świetnie wykonaną pracę!

Autorki:

Kamila Rosiak, Róża Zięba, Anna Gębura, Aleksandra Jaworska, Magdalena Majewska, Klaudia Nowak

Polecamy również