Organizacje w jednym miejscu

Centrum Aktywności Obywatelskiej, w którym mieści się 16 stowarzyszeń i organizacji oraz Dzienny Dom Opieki „Senior Wigor” znalazło swoją siedzibę w budynku po byłej szkole podstawowej numer 4. Uroczyste otwarcie placówki nastąpiło dzisiaj.
ds14– Jest to miejsce, które będzie służyć do integracji mieszkańców Ostrowca – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Już spotykają się tu ludzie młodzi jak i osoby starsze, które chcą żyć aktywnie. Jest to miejsce spotkań dla różnych organizacji oraz dom „Senior Wigor”. Obiekt jest doskonale wyposażony i można powiedzieć, że jest to placówka na miarę XXI wieku. Bardzo serdecznie chciałbym podziękował za zaangażowanie w tworzeniu tego miejsca prezes Agencji Rozwoju Lokalnego Magdalenie Salwerowicz, dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Stanisławowi Fiolikowi, dyrektorowi Centrum Integracji Społecznej Łukaszowi Dybcowi oraz wszystkim, którzy aktywnie przyczynili się do powstania tego obiektu w tak szybkim tempie. Dzisiaj ucinamy wszelkie plotki, które krążyły po mieście i głosiły, że budynek po szkole podstawowej zostanie sprzedany lub zrównany z ziemią. Ten gmach został bardzo dobrze wykorzystany.
Obecny na uroczystości wiceminister Arkadiusz Bąk stwierdził, że tego typu placówki są niezwykle potrzebne, ponieważ służą ludziom.
– Składam serdeczny ukłon w stronę pana prezydenta oraz pracowników Agencji Rozwoju Lokalnego. Jak widać, gdy się chce to w Ostrowcu można wiele osiągnąć- powiedział Arkadiusz Bąk.
Dom opieki „Senior Wigor” to miejsce, gdzie osoby starsze mogą odzyskać sprawność fizyczną.
– Każdy dzień zaczynamy od porannej gimnastyki, a później są indywidualne zajęcia z rehabilitantem – mówi Katarzyna Majewska, opiekun, koordynator Domu Seniora.- Gabinety są bardzo dobrze wyposażone. Prowadzimy takżecentrum wbylej szkoleds1ds2ds3ds11ds5ds4ds8ds9ds12ds13 sekcje artystyczną i kulinarną- dodaje Katarzyna Majewska.

Polecamy również