Tony liści w worach

Kilkaset worków liści zostało zebranych tej jesieni z terenu osiedla Pułanki w Ostrowcu. Korzyść jest potrójna, ponieważ zgniłe liście nie szpecą osiedla i nie powodują zagrożenia dla przechodniów. Dodatkowo liście odwożone są do specjalnych pryzm, gdzie są kompostowane.
– Zbieraniem liści zajmują się pracownicy firmy, którzy produkują ekologiczne nawozy – informuje kierownik administracji osiedla Pułanki Ryszard Słowiński. – W ten sposób uzyskany kompost, który jest doskonałym nawozem sprzedawany jest do gospodarstw ogrodniczych specjalizujących się w produkcji ekologicznej żywności. Także w sezonie koszenia traw siano odstawiane jest do kompostowni.
Po akcji zbierania liści osiedlowe chodniki wyglądają zdecydowanie bardziej estetycznie, co nie uszło uwadze mieszkańców osiedla.
– Na takich zgniłych liściach to można się poślizgnąć i złamać nogę – mówi pani Halina mieszkanka bloku nr 13. – Poza tym zgniłe liście wydzielają nieprzyjemny zapach. Teraz chodniki i trawniki dzięki codziennemu sprzątaniu wyglądają zdecydowanie ładniej.
Trzeba przyznać, że jest to akcja bardzo pożyteczna i godna naśladowania.

Polecamy również