Międzynarodowa konferencja w WSBiP

W Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęła się międzynarodowa konferencja pod nazwą „Kryzys ukraiński i jego znaczenie dla bezpieczeństwa międzynarodowego”. Jest to niezwykle ważne spotkanie naukowe w świetle ostatnich wydarzeń jakie miały miejsce w Europie. Uczestnicy konferencji minutą ciszy uczcili pamięć ofiar zamachu terrorystycznego w Paryżu.
– Konferencja odbywa się w dwóch aulach, a uczestniczyć w niej mogą praktycznie wszyscy zainteresowani problematyką bezpieczeństwa międzynarodowego- mówi dr Jakub Żak, zastępca szefa katedry Bezpieczeństwo Narodowe Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości. – Wykłady wygłoszą specjaliści z zakresu obronności, politolodzy, socjolodzy. Przyjechali do nas specjaliści z wielu ośrodków naukowych z Polski i 9 krajów europejskich, w tym z Rosji i Ukrainy. Bardzo cieszymy się z licznego udziału gości zza granicy, ponieważ jest to promocja nie tylko uczelni, ale także miasta.
– W konferencji bierze udział 150 osób, a przygotowywaliśmy się do niej od ubiegłego roku – mówi rzecznik prasowy konferencji Marta Dobrowolska- Wesołowska.- Z minuty na minute przyjeżdża coraz więcej osób i to nas bardzo cieszy. Spodziewamy się gości z Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz generalicji. Głównym organizatorem konferencji jest katedra Bezpieczeństwa Narodowego. Ten kierunek studiów bardzo prężnie rozwija się w naszej uczelni.
Konferencja potrwa dwa dni, a wykłady i panele dyskusyjne odbywają się w dwóch aulach.DSC04437DSC04427DSC04440DSC04426DSC04435DSC04428DSC04425DSC04433DSC04439DSC04431DSC04432DSC04434

Polecamy również