Rolnictwo precyzyjne to przyszłość

cku rolnictwo

W Centrum Kształcenia Ustawicznego odbyła się bardzo ciekawa prelekcja na temat rolnictwa precyzyjnego.

– W Centrum Kształcenia Ustawicznego gościmy przedstawicieli firmy Mariana Kisiela z Górna, która jest dilerem nowoczesnych maszyn rolniczych – mówi dyrektor CKU Aneta Pierścińska – Maruszewska. – Odbędzie się także prelekcja na temat precyzyjnego rolnictwa. Dla naszych słuchaczy na kierunku „rolnik” jest to niezwykle cenne, że współpracują z nami nie tylko firmy lokalne, ale także te działające na terenie całego kraju. Jest to wiedza najnowsza na temat rolnictwa, którą nasi goście przekażą słuchaczom.

-Maszyny rolnicze to już prawdziwe dzieła sztuki technicznej. Rolnictwo precyzyjne to dziedzina, która zdecydowanie ułatwia pracę rolnikom, ogrodnikom czy sadownikom. Wystarczy jeden operator, który czuwa nad bezpieczną pracą ciągnika czy kombajnu. Tego typu maszyny coraz częściej stosowane są nawet w mniejszych gospodarstwach. Inną sprawą jest to, że rolnicy bardzo często kupują urządzenia, które nie do końca sprostają ich wymaganiom. W CKU opowiemy o nawigacji maszyn, programach korekcyjnych i możliwości wykorzystania maszyn – powiedział Michał Szewczyk, kierownik do spraw rolnictwa precyzyjnego firmy „Kisiel”.

-W Centrum Kształcenia Ustawicznego prezentujemy słuchaczom możliwości, jakie obecnie posiadają maszyny rolnicze- mówi Krzysztof Surowiec, diler maszyn rolniczych. – Informujemy ich także w jaki sposób można stać się właścicielem takich maszyn. Obecnie można pozyskać rożne dofinansowania na zakup nowoczesnej maszyny rolniczej. Rolnictwo stało się gałęzią gospodarki, która bardzo dynamicznie się rozwija. Urządzenia coraz częściej wykonują bardzo skomplikowane prace. Obsługa takich maszyn też nie jest prosta. My kompleksowo dbamy o klienta. Przekazujemy informacje o maszynie, pokazujemy drogę, w jaki sposób takie urządzenie nabyć oraz jak je obsługiwać. Oczywiście zajmujemy się także serwisem.

Polecamy również