Żołnierze zamieszkają w byłym gimnazjum

Dzisiaj na nadzwyczajnej sesji ostrowieccy radni podjęli uchwałę dotyczącą wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości po Publicznym Gimnazjum Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim.  Wszystko wskazuje, że sprawdzi się scenariusz według, którego w budynku znajdzie się batalion Wojsk Obrony Terytorialnej. 18 radnych było „za”, a jeden radny wstrzymał się od głosu. Kwota jaką uzyska miasto ze sprzedaży gmachu to ponad 7 mln. zł

Radny Artur Głąb stwierdził między innymi, że jest to bardzo dobra decyzja, która będzie z korzyścią dla miasta. Radny pytał też na co zostaną przeznaczone pieniądze uzyskane ze sprzedaży budynku po byłym gimnazjum.

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński serdecznie podziękował radnym Prawa i Sprawiedliwości za to, że widzą pozytywne działanie ze strony władz miasta.

-Przed nami procedury administracyjne, które nie są łatwe- mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Strategie rozmów z taka poważną instytucją jak wojsko są ścisłe określone. Służby wojskowe bardzo rozsądnie podchodzą do wydatkowanych pieniędzy.DSC07068DSC07070DSC07074DSC07075DSC07069DSC07085DSC07071DSC07084DSC07072DSC07083DSC07082DSC07079DSC07087DSC07088DSC07080DSC07091

Wcześniej batalion Wojsk Obrony Terytorialne miał stacjonować w budynku po dawnej szkole i internacie przy ulicy Antoniego Hedy Szarego, jednak według służb wojskowych nie nadawał się na kwaterę dla wojska.

– Stacjonowanie batalionu w naszym mieście z pewnością będzie z pożytkiem dla Ostrowca – dodaje prezydent Jarosław Górczyński. – Obiekt będzie utrzymany i będzie tętnić życiem. Każda jednostka zewnętrzna to korzyść dla miasta. Już dzisiaj mogę powiedzieć, że jeden z przedsiębiorców zapowiedział rozbudowę swojego budynku o kolejne 2 tysiące metrów kwadratowych powierzchni. Ostrowiec się rozwija i to cieszy. Obecnie gospodarka hamuje, co widać nawet po sąsiednich miastach. Media informują o wygaszaniu pieca w Nowej Hucie. Nawet sobie nie wyobrażam co by się stało, gdyby taki kryzys hutniczy dopadł Ostrowiec. Mogę z całą stanowczością zapowiedzieć, że pieniądze uzyskane ze sprzedaży budynku na potrzeby wojska nie zostaną zmarnowane. Nie będzie rozdawnictwa i zmarnowania pieniędzy, ponieważ myślimy o przyszłości Ostrowca. Niestety jest to odosobnione myślenie. Cieszę się, że wspólnie z Państwem mogę reprezentować takie gospodarskie podejście. Gdy te pieniądze wpłyną na konto Gminy, wówczas udzielę więcej informacji w tym temacie.

Polecamy również