Siekierą zakatowali psa

Staszowscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców przestępstwa znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. 3 lata pozbawienia wolności – to kara jaka grozi 45 i 63 -letnim mężczyznom.

W piątek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Staszowie otrzymał zgłoszenie od mieszkanki gminy Staszów, która widziała jak dwaj mężczyźni zaatakowali siekierą psa. Z przekazanych informacji wynikało, że sprawcy mieli dopuścić się tego czynu będąc pod działaniem alkoholu. Na miejsce natychmiast skierowany został policyjny patrol.
Po chwili na terenie wskazanej posesji, mundurowi ujawnili zakopanego psa, którego następnie przekazali weterynarzowi do czasu wykonania sekcji zwłok. Dodatkowo na miejscu zdarzenia śledczy zabezpieczyli siekierę. Sprawcami okazali się 45 i 63 –letni mężczyźni.

Z ustaleń policjantów wynikało, że zabity pies stanowił własność młodszego ze sprawców. Natomiast powodem zaatakowania czworonoga było to, iż pies wcześniej zagryzł gołębia należącego do 63 -latka. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Starszy ze sprawców w momencie zatrzymania był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie. Teraz 45 i 63 –latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Foto. Świętokrzyska Policja

Polecamy również