Dziadek z wnukiem w sztafecie

W sobotę 12 grudnia na Pływalni Rawszczyzna odbędą się IX Mistrzostwa Polski w Pływaniu Amatorów Family Cup 2015. Tradycyjnie na uczestników ostrowieckich mistrzostw czekać będą liczne i cenne nagrody rzeczowe.

Mistrzostwa FamilyCup w pływaniu rozgrywane będą po raz dziewiąty, a w Ostrowcu Św. po raz ósmy. W zawodach uczestniczyć mogą wyłącznie osoby, które nie posiadają licencji zawodniczej Polskiego Związku Pływackiego i zamieszkują na stałe lub czasowe w Polsce. Ideą zawodów jest zgromadzenie na starcie całych rodzin, dlatego przygotowane zostały zarówno konkurencje dla przedszkolaków (12,5m – basen do nauki pływania, możliwość wspomagania akcesoriami do nauki pływania), jak i ich rodziców i dziadków (dystans 25m, stylem dowolnym). Nowością w tym roku będzie konkurencja 100m stylem zmiennym OPEN Kobiet i Mężczyzn bez podziału na kategorie wiekowe. Zawodnik będzie musiał przepłynąć czterema stylami po 25m w kolejności: styl motylkowy, grzbietowy, klasyczny, kraul. Sztandarową konkurencją zawodów Family Cup jest oczywiście sztafeta rodzinna, rozgrywana na dystansie 4 x 25m. Sztafeta powinna składać się jednak nie z czterech a z trzech członków rodziny, gdzie jeden z zawodników płynie dystans dwukrotnie. Sztafety rodzinne mogą być kompletowane jedynie w następujących konfiguracjach:
– matka (lub macocha), ojciec (lub ojczym), dziecko
– dziadek lub babcia, syn lub córka, wnuk lub wnuczka
– rodzic lub dziadek, dziecko lub wnuk, dziecko lub wnuk,
W rozumieniu regulaminu zawodów wszelkie ciotki, wujkowie, siostrzeńcy, kuzyni, stryjkowie, trzej bracia, trzy siostry nie stanowią rodziny.

Osoby, które zajmą miejsca na podium (I-III) otrzymają pamiątkowy puchar, a za miejsca I-VI wręczane będą pamiątkowe dyplomy. Wśród wszystkich uczestników mistrzostw będą natomiast losowanie atrakcyjne nagrody rzeczowe, wśród których będzie m.in. myjka ciśnieniowa firmy Karcher. Tradycyjnie w Ostrowcu Św. na specjalną nagrodę będzie również mogła liczyć najlepsza sztafeta rodzinna.

Zgłoszenia do zawodów można kierować bezpośrednio do organizatora krajowego mistrzostw na stronie internetowej www.familycup.com.pl lub na formularzu (do pobrania ze strony www.mosir.ostrowiec.pl) do organizatora regionalnego na adres e-mail biuro@mosir.ostrowiec.pl.

Polecamy również