Mamy tereny dla inwestorów

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski zakupiła 16- hektarową działkę, która zostanie przeznaczona dla przyszDSC04924DSC04928DSC04926łych inwestorów. Teren znajduje się w pobliżu ulicy Bałtowskiej, tam gdzie przed laty był Wydział Kolejowy Huty Ostrowiec. Działka kosztowała 1mln. 800 tys zł.
– Działka została zakupiona z myślą o inwestycjach przemysłowych i produkcyjnych – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Działka znajduje się w pobliżu Huty Ostrowiec. Teren jest uzbrojony i zamierzamy go teraz podzielić na mniejsze działki, a następnie przeznaczyć pod określone tereny inwestycyjne. W rozmowach, które są bardzo trudne, a dotyczące przyciągnięcia inwestorów do naszego miasta często słyszałem głosy, że u nas nie ma dużej działki z odpowiednim dojazdDSC04923DSC04925DSC04922em. Gmina do tej pory nie dysponowała takim areałem. Teraz ta sytuacja uległa zmianie. Na przygotowanie działek zamierzam wystąpić o środki unijne. Zainteresowanie inwestorów Ostrowcem jest i to trzeba wykorzystać. Nowe inwestycje to nowe miejsca pracy. W naszej części województwa to jedna z największych działek proinwestycyjnych.
Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji rady miasta radni zadecydowali o kupnie kolejnej 4- hektarowej działki, która sąsiaduje z terenem już zakupionym.

Polecamy również