Niskopodłogowce w MPK

O dwa niskopodłogowe autobusy wzbogaciło się Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Ostrowcu. DSC04973DSC04993DSC04990DSC04994Pierwsze kursy testowe pojazdów odbyły się dzisiaj i trzeba przyznać, że nowe autobusy bardzo przypadły do gustów mieszkańców naszego miasta.
-Są to autobusy wyprodukowane w latach 2004 -2005 , ale trzeba przyznać, że znajdują się one w bardzo dobrym stanie – mówi prezes MPK Jarosław Kateusz. – Jest to pierwszy etap wymiany taboru w naszej firmie. Przechodzimy z autobusów wysokopoziomowych na niskopodłogowe, które są zdecydowanie bardziej komfortowe szczególnie dla osób starszych i tych, które mają problemy z poruszaniem się. Plan jest taki, żeby w 2016 roku w MPK jeździły tylko autobusy niskopodłogowe. Staramy się podnosić komfort podróżowania dla mieszkańców Ostrowca.DSC04971DSC04975DSC04972DSC04985
Dwa autobusy marki MAN, które dzisiaj po raz pierwszy wyjechały na ulice Ostrowca kosztowały w sumie 400 tysięcy złotych. 270 tys. zł dała Gmina Ostrowiec, a 130 tys. pochodzi z kapitału spółki MPK.
– 270 tysięcy złotych to pierwsza transza jaką miasto przekazało dla MPK – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Te dwa autobusy to widoczny znak tego, że działania zarządu MPK zmierzają we właściwym kierunku. Autobusy, które od dzisiaj znajdują się na wyposażeniu MPK są zdecydowanie bardziej komfortowe. W przyszył roku postaramy się o kupno kolejnych dwóch autobusów.
Wiadomo już, że Gmina Ostrowiec będzie starła się także o pozyskanie funduszy unijnych na wymianę taboru MPK.
Dzisiejszy testowy kurs autobusu linii 3 cieszył się ogromnym powodzeniem wśród pasażerów. Jako pierwszy nowo zakupiony autobus prowadził kierowca z 40 – letnim stażem pracy Zbigniew Nejkauft. Pierwszą pasażerką był pani Janina Guzik, która podróż odbyła w towarzystwie prezydenta Jarosława Górczyńskiego.
– Siedzenia są bardzo wygodne i przede wszystkim w tym autobusie jest bardzo czysto. Oby więcej takich udanych zakupów dla mieszkańców miasta – powiedziała pani Janina.
Inna pasażerka na wiadomość o tym, że kurs testowy jest kursem bezpłatnym wykrzyknęła hasło „Kocham komunikację miejską” za co otrzyma od pana prezydenta specjalny kalendarz.

Polecamy również