Nowa droga i plac zabaw

Nowa droga przy Zespole Szkół nr 2 na Stawkach oraz super plac zabaw przy ulicy Niskiej to efekt Budżetu Obywatelskiego, który w tym roku po raz pierwszy był realizowany w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nowa droga, która zapewni bezpieczeństwo dzieciom idącym do szkoły kosztowała ponad 99 tysięcy złotych. Natomiast plac zabaw w skład, którego wchodzą między innymi: bujaki, piaskownica, słoneczko, bocianie gniazdo i huśtawki to koszt ponad 50 tysięcy złotych. Dodatkowo w pobliżu placu zabaw została zainstalowana plenerowa siłownia.
– Mieszkańcy Ostrowca pokazali, że dzięki ich zaangażowaniu można zrealizować inwestycje, które są potrzebne na terenie osiedli mieszkaniowych – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Wykonawcą prac był Zakład Usług Miejskich i za to bardzo dziękuje panu dyrektorowi Zbigniewowi Wesołowskiemu. Dziękuje także radnemu Kamilowi Stelmasikowi, który był bardzo zaangażowany w realizację pilotażowego projektu Budżetu Obywatelskiego. Droga zapewni bezpieczeństwo dzieciom, którzy uczęszczają do jednej z największych szkół w Ostrowcu. Dodatkowo na Stawkach powstał parking oraz słup oświetleniowy w ramach projektu „Osiedle od nowa”.
Warto dodać, że Budżet Obywatelski w kategorii inwestycje został zwiększony o 50 tysięcy złotych. W tym roku wartość projektów, które napłynęły od mieszkańców miasta przekroczyły planowaną kwotę o prawie 20 razy. To pokazuje jak ogromne jest zapotrzebowanie na inwnd i pzz 0DSC05051ndi pz 1DSC05056ndi pz 2nd i pz 5nd i pz 4nd i pz 8nd i pz 6estycje realizowane na terenach osiedli mieszkaniowych.

Polecamy również