Ukradli garnki i kawę

Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali na gorącym uczynku 40 – letniego sprawcę kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego domu. Łupem złodzieja i jego wspólnika padły min. garnki, bateria kranowa, przewody elektryczne, opakowanie kawy oraz maszynki do golenia. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Zatrzymanie jego wspólnika to tylko kwestia czasu. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do niezamieszkałego domu przy jednej z ulic w centrum miasta. Na miejsce od razu skierował policyjny patrol. Przybyli na miejsce funkcjonariusze  z ogniwa patrolowo – interwencyjnego na ternie   posesji zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać.  Po krótkim pościgu zatrzymali jednego z nich. Był to 40 – letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. W chwili zatrzymania miał on 3 promile alkoholu w organizmie.  Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
Jak ustalono, sprawcy z mieszkania skradli min. garnki, baterię kranową, przewody elektryczne, opakowanie kawy oraz maszynki do golenia. Przedmioty te 40 – latek posiadał przy sobie. Śledczy ustalili również jego wspólnika, którego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu. Włamywacz usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również