Z promilami za kierownicą

DSC08904

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę zatrzymali ostrowieccy policjanci. Tym razem do odpowiedzialności karnej za jazdę w stanie nietrzeźwości zostanie pociągnięty 45-letni kierowca pojazdu marki Renault. Mężczyzna podróżował swoim pojazdem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mieszkaniec gminy Bodzechów naruszył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Wczoraj kwadrans po godzinie 14.00 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Mychów-Kolonia. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy w przydrożnym rowie zastali pojazd marki Renault. W środku na miejscu pasażera znajdował się 45 – letni mężczyzna, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Na początku mieszkaniec gminy Bodzechów przedstawiał wersję, że jego pojazdem kierował jakiś nieznany mu mężczyzna. Po czym zmienił zdanie przyznając się ostatecznie do winny i jazdy na „podwójnym gazie”. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. W czasie sprawdzania danych policjanci ustalili również, że mężczyzna  posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Teraz 45-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jazdę mimo orzeczonego zakazu. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Opr.EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy również