Ferie w muzeum

FERIE W MUZEUM 2016

W czasie ferii zimowych zapraszamy do Pałacu Wielopolskich na zajęcia edukacyjne w cyklu Ferie w Muzeum, gdzie wiedzę łączymy z twórczym i kreatywnym działaniem. Jak co roku z naszej oferty mogą skorzystać zarówno osoby indywidualne jak i grupy zorganizowane.
Podane godziny i terminy zajęć dotyczą osób indywidualnych. Na zajęcia obowiązują zapisy pod nr tel. 41 265 36 51 lub edukacja@muzeumostrowiec.pl
Grupy zorganizowane prosimy o kontakt w celu ustalenia terminu i tematyki zajęć.

19.01. (wtorek), godz. 11:00
NA BAŁWANA PRZYSZŁA PORA
Jak powstaje śnieg- mity i fakty. Dlaczego śnieg jest biały? Co możemy zrobić ze śniegu i na śniegu? Jakie dyscypliny sportowe możemy uprawiać zimą? Dlaczego bałwan to bałwan? Na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas tych zajęć, a w części warsztatowej „ulepimy” bałwanka, który przetrwa letnie upały.
Koszt zajęć: 8 zł./os., zajęcia trwają ok. 1,5 godziny.

21.01. (czwartek), godz. 11:00
BABCIU, DZIADKU COŚ WAM DAM…
Kim są dla nas dziadkowie? Jaką rolę odgrywają w życiu wnuków? Czym jest drzewo genealogiczne? Czy rośnie w lesie, w parku, a może dzięki niemu poznajemy dzieje własnej rodziny. Na te ważne pytania odpowiemy sobie podczas części edukacyjnej naszych zajęć. W części warsztatowej dzieci, w podziękowaniu babciom i dziadkom za to, że po prostu są, wykonają dla nich upominek.
Koszt zajęć: 10 zł./os., zajęcia trwają ok. 1,5 godziny.

27.01. (środa), godz. 11:00
ALE MODEL- STRAŻ POŻARNA W MINIATURZE
To już ostatnia możliwość uczestniczenia w zajęciach edukacyjnych, towarzyszących wystawie czasowej „ Straż pożarna w miniaturze. Z kolekcji Pawła Gawrona”. Podczas zajęć edukacyjnych będziemy rozmawiać o tym, dlaczego wozy strażackie są czerwone, kim dla strażaków jest św. Florian i jakie są numery alarmowe do straży pożarnej. W części warsztatowej uczestnicy pomalują swój drewniany model wozu strażackiego. Spotkanie obejmuje również zwiedzanie wystawy czasowej „ Straż pożarna w miniaturze”.
Koszt zajęć: 10 zł./os., zajęcia trwają ok. 1,5 godziny.

29.01. (piątek), godz. 11:00
KARNAWAŁ, ZAPUSTY, OSTATKI
Czym jest karnawał? Jak jest obchodzony w różnych częściach świata? Czym różni się karnawał w Rio od polskich zapustów? Tego dowiemy się podczas prezentacji, a w części warsztatowej uczestnicy wykonają ozdoby, w których będą mogli świętować tegoroczne ostatki.
Koszt zajęć: 8 zł./os., zajęcia trwają ok. 1,5 godziny.

Polecamy również