Nowe dachy banku żywności

Ponad tysiąc metrów kwartowych nowych dachów zostało wybudowanych na magazynach Świętokrzyskiego Banku Żywności w Ostrowcu. Była to konieczna inwestycja do tego, żeby mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic mogli nadal korzystać z pomocy żywnościowej od Unii Europejskiej.
– Stare dachy przeciekały i towar unijny był zalewany – mówi prezes Świętokrzyskiego Banku Żywności Maria Adamczyk. – Bardzo baliśmy się o ten towar. – Gdyby nie te nowe dachy to przez kolejnych pięć lat nie moglibyśmy przyjmować towarów unijnych, a pokrzywdzeni byliby głównie ludzie biedni, bo to oni korzystają z naszej pomocy. Dzisiaj widzimy na magazynach piękne dachy, a jest to  zasługa Pana prezydenta Jarosława Górczyńskiego.
W tym momencie pani prezes zwróciła się do prezydenta Jarosława Górczyńskiego słowami:
– Panie prezydencie niech Pan nadal tak wspaniale buduje nasze miasto jak wybudował Pan dachy na naszych magazynach. Ja będę do końca życia o tym pamiętała – powiedziała wzruszona Pani prezes.
Ściany magazynów Świętokrzyskiego Banku Żywności zostaną w najbliższym czasie pomalowane. Planowana jest także wymiana okien i wybudowanie małych ogródków z kwiatami.
– Obiekty w których znajduje się bank żywności są własnością Gminy Ostrowiec i dlatego postanowiliśmy zadbać o te budynki – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.- Ten bank działa bardzo prężnie. Warto zauważyć, że otoczenie wokół Świętokrzyskiego Banku Żywności zmienia się na lepsze. Jest to też wizytówka naszego miasta, ponieważ w pobliżu przebiega droga krajowa. Ja serdecznie dziękuje pani prezes Marii Adamczyk. Dziękuje także panu dyrektorowi Zbigniewowi Wesołowskiemu, który nadzorował prace związane z wymianą dachów.
– Cześć prac wykonała firma zewnętrzna, a część nasi pracownicy- mówi dyrektor Zakładu Usług Miejskich Zbigniew Wesołowski. – My nadzorowaliśmy pracę, a część naszych pracowników wspomagało wykonawcę. Jak widać efekt jest bardzo dobry.bz1bz2bz3bz4bz5bz7bz6bz8bz9
Dzięki nowym dachom pracownicy Świętokrzyskiego Banku Żywności będą mogli bez przeszkód przyjmować żywność i rozdzielać ją wśród osób potrzebujących.

Polecamy również