Cech wspiera fajny projekt

Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców wspiera  ostrowieckich uczniów, którzy są organizatorami projektu pod nazwą „WEŹ SIĘ ZA SIEBIE” mającego na celu ułatwienie młodym ludziom dokonania odpowiedzialnego wyboru swojej przyszłości.

Projekt jest częścią ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”, kierowanej do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej. Wyzwaniem uczestników jest zrealizowanie własnego projektu społecznego. Wszyscy, którym uda się dokończyć projekt dostają certyfikaty z zarządzania o międzynarodowej rozpoznawalności.

cech uczniowie1cech uczniowie2-Naszym zdaniem wszelkie inicjatywy ułatwiające młodym ludziom dokonanie odpowiedzialnego wyboru swojej drogi życiowej są godne poparcia. Cech jako instytucja której głównym celem są działania zmierzające do ożywiania oraz promowania lokalnego rynku z ogromną przyjemnością wspiera młodzież – powiedział Marcin Jabłoński Starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu.

„Weź się za siebie” to projekt społeczny realizowany przez uczniów trzech ostrowieckich szkół: Filipa Sobczyka, Norberta Górę, Jakuba Pobiegę, Miłosza Olszańskiego i Patryka Piwnika. Jest on częścią ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”. To pierwsza praktyczna olimpiada dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami społecznymi. To gra zespołowa, w której robisz prawdziwy projekt społeczny. Przez realizację projektu prowadzi Cię krok po kroku interaktywny portal. Każdy, kto dotrze do końca, wygrywa i otrzymuje Certyfikat PMI R.E.P., a najlepsi dostają renomowane tytuły i dyplomy.
Celem projektu „Weź się za siebie” jest zachęcenie osób wkraczających w dorosłość do realizowania swoich pasji oraz podejmowania świadomych decyzji na drodze swojego kształcenia. Aby go osiągnąć, zamierzamy zorganizować serię czterech spotkań o tematyce kolejno: wyboru studiów, wyboru konkretnej specjalizacji zawodowej, prowadzenia własnej działalności gospodarczej i motywacji.

Polecamy również