Policja ostrzega seniorów

Dzisiaj w Domu Pomocy Społecznej policjantka z ostrowieckiej komendy przeprowadziła spotkanie z seniorami. Głównym celem wizyty było uświadomienie starszych osób i przekazanie im wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu. Mówiła także o oszustwach metodą „na wnuczka, krewnego lub policjanta”.
Dzisiaj w Domu Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się spotkanie z pensjonariuszami tej placówki. St.asp. Anna Wasilewska zapoznała zebranych seniorów z formami działalności przestępczej na jakie mogą być narażeni ze strony oszustów. Przekazała cenne informacje m. in. jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka, krewnego czy policjanta”. Dodatkowo podczas miłej i przyjaznej wymiany zdań odpowiadała na pytania gospodarzy związane z tematyką spotkania, jak również innymi problemami, jakie nurtują ludzi starszych, a mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo.
Atrakcją dla seniorów była możliwość zobaczenia dzięki specjalnym okularom alkogogle jak zmienia się widzenie osoby nietrzeźwej, która siada za kierownicą pojazdu. Rekwizyt ten miał uświadomić, że nietrzeźwy kierowca to poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Na zakończenie spotkania policjantką otrzymała własnoręcznie wykonane rękodzieło przez seniorów.seniorzy 1

Foto. KPP Ostrowiec

Polecamy również