Kolejne tereny inwestycyjne

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski wzbogaciła się o kolejne tereny inwestycyjne. Dzisiaj prezydent miasta Jarosław GórczyńDSC05614DSC05618ski podpisał w Kielcach akt notarialny dotyczący zakupu nieruchomości o powierzchni czterech hektarów przy ulicy Bałtowskiej za kwotę 330 tysięcy złotych. Obecnie działki pod tereny inwestycyjne należące do miasta stanowią obszar ponad 20 hektarów scalonego gruntu na terenie przemysłowym.DSC05612
– Ten teren chcemy przygotować z myślą o przyszłych inwestorach, którzy już dopytują się o możliwość inwestowania w naszym mieście – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyński.- Działki znajdują się przy ulicy Bałtowskiej tam gdzie przed laty był się wydział kolejowy Huty „Ostrowiec”. Szczególnie zależy nam na tym, żeby powstały tam zakłady pracy dające zatrudnienie przy produkcji. Koszt przygotowania terenów to około cztery miliony złotych, dlatego też będziemy aplikować o fundusze unijne na ten cel. Tereny zostaną uzbrojone. Powstaną tam także drogi wewnętrzne.
20 hektarów terenów inwestycyjnych w jednym miejscu to jeden z największych tego typu obszarów województwie świętokrzyskim.

Polecamy również