Biegły zdał egzamin

Dzisiaj odbyła się kolejna rozprawy przeciwko radnemu powiatowemu Hubertowi Żądło oskarżonemu o uszkodzenie mienia oraz doprowadzenia przemocą innej osoby do określonego zachowania. Sytuacja dotyczy dnia 14 listopada 2014 roku kiedy to kilka dni przed wyborami samorządowymi doszło do incydentu w miejscowości Skarbka. Wówczas to doszło do uszkodzenia samochodu mieszkańca gminy Bałtów. Podczas dzisiejszej rozprawy wypowiadał się biegły inżynier- mechanik, który określił szkody jakie powstały w samochodzie należącym do pokrzywdzonego. Biegły określił także koszty naprawy uszkodzeń.
– W oparciu o wyniki ekspertyzy oraz o zeznania świadków stwierdzam, że uszkodzenie dachu samochodu powstało w wyniku uderzenia przedmiotem, który nie był przedmiotem twardym, bez wyraźnie zarysowanych krawędzi- mówi biegły. – Wszystko wskazuje na to, że była to pięść. Nie można natomiast wykluczyć, że uderzający miał w dłoni przedmiot, który zwiększył silę uderzenia. Jeżeli chodzi o drzwi pojazdu to zostały one uszkodzone w wyniku kopnięcia przedmiotem o znacznie podwyższonej twardości. But spełnia takie wymogi. Samochód, który został uszkodzony mógł stać lub poruszać się bardzo powoli. Swoją opinię wyrażam w oparciu o trzydziestoletnie doświadczenie w pracy biegłego sądowego.
Pan biegły niejednokrotnie używał bardzo fachowych określeń. Odwoływał się do praw fizyki i mechaniki. Jednak nawet to nie usatysfakcjonowało Sąd, który prowadzi sprawę bardzo drobiazgowo. Sąd zadawał dodatkowe pytania. Wątpliwości miał także obrońca oskarżonego, który nawet sprawdził wiedzę biegłego pokazując mu trzy wzory fizyczne pytając czy pan biegły takowe zna. Biegły bez chwili zastanowienie wymienił co wzory określają, a gdy pan mecenas potwierdził jego wiedzę biegły serdecznie podziękował za zdanie egzaminu. Koszty naprawy pojazdu biegły cenił na1899 zł i 42 gr. Sprawa ma wyjątkowo ciekawy przebieg i jest rozwojowa.

Polecamy również