Marszałek zwiedził browar

adam jarubas3adam jarubas4jarub1jarub2Dzisiaj na zaproszenie prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego przebywał w Ostrowcu marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.
– Miasto aplikuje o środki zewnętrzne z programów unijnych na modernizację Ostrowieckiego Browaru Kultury – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński.- Po wielu perturbacjach został opracowany projekt dzięki, któremu istnieje ogromna szansa na pozyskanie środków unijnych w kwocie ponad 21 milionów złotych na rozbudowę, przebudowę i adaptację budynku. Pan marszałek widział już obiekt z zewnątrz, natomiast dzisiaj chcieliśmy pokazać naszemu gościowi obiekt wewnątrz tak, żeby mógł zapoznać się z zakresem prac jakie zostały już wykonane. Te obiekty od wielu lat aż się proszą, żeby coś z nimi zrobić. Żeby to był gmach na miarę XXI wieku. To miejsce w przyszłości ma tętnić życiem.
W Ostrowieckim Browarze Kultury ma mieścić się Miejskie Centrum Kultury, Biuro Wystaw Artystycznych oraz Biblioteka Miejska.
– Temat Ostrowieckiego Browaru Kultury jest mi znany od wielu lat – mówi marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. – Czasem jest tak, że nieudane pierwsze podejście wychodzi później pozytywnie. Ja jestem przekonany, że obecny projekt rewitalizacji Ostrowieckiego Browaru Kultury jest projektem bardzo gospodarskim. Ja uważam, że dotacja dla Ostrowieckiego Browaru Kultury jest bardzo realna. Jestem dobrej myśli. Wierzę w to, że uda się w tej ogromnej przestrzeni zintegrować trzy instytucje kultury Ostrowca.
Marszałek Adam Jarubas poinformował także o tym, że ulica Bałtowska będzie modernizowana. Taką decyzje podjął dzisiaj zarząd województwa świętokrzyskiego.
– Ostrowiec wyrasta nam na lidera inwestycji – dodał marszałek Adam Jarubas.
Następnie dostojny gość udał się na zwiedzanie budynku po byłym browarze.
Prezydent Jarosław Górczyński oraz marszałek Adam Jarubas uczestniczyli także w lekcji samorządności zorganizowanej w Zespole Szkół nr 2 na osiedlu Stawki.jarubas1jarubas2jarubas3jarubas4jarubas5jarubas6jarubas7jarubas8jarubas9jarubas10jarubas11jarubas13jarubas14jarubas15jarubas16
– Niezwykle istotne jest to, żeby nasi uczniowie mieli jak najszerszy dostęp do nauki języków obcych – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Stad też projekt „Dwujęzyczne świętokrzyskie”. Jest to bardzo ważne, żeby nasze dzieci i nasze społeczeństwo posługiwało się językami obcymi. W Ostrowcu wprowadzone zostały dodatkowe lekcje języka angielskiego.
– Lekcje jakie prowadzimy składają się z kilku modułów- mówi marszałek Adam Jarubas. – Są to lekcje o samorządności, ale zwracamy także szczególną uwagę na to jakie pasje i marzenia mają młodzi ludzie. Chcemy ich również zachęcić do nauki języków obcych. Wskazujemy także na zawody przyszłości. Pokazujemy na jakie profesje będzie zapotrzebowanie w naszym województwie w niedalekiej przyszłości. Są to lekcje inspirujące młodych ludzi do działania.
Marszałek Adam Jarubas odwiedził także Centrum Aktywności Obywatelskiej. W barze „Czwórka” pan marszałek w towarzystwie pana prezydenta zjadł obiad, który mu bardzo smakował.jarubas bar

Polecamy również