Lekcja samorządności

lekcja czolo24 lutego w Zespole Szkół Publicznych nr 2 na Stawkach w odbyła się lekcja samorządności, podczas której honorowymi gośćmi byli: Marszałek Województwa pan Adam Jarubas, Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego pan Jarosław Górczyński oraz pracownicy Urzędu Marszałkowskiego – pan Andrzej Łukasik i pan Paweł Garbuzik.

lekcja1lekcja2lekcja3lekcja4lekcja5lekcja6Jako pierwszy głos zabrał Adam Jarubas, który opowiedział m.in. o swojej drodze do samorządu i przedstawił swoich współpracowników. Po wypowiedzi marszałka mikrofon przejął pan Andrzej Łukasik, który porozumiewając się z uczniami w języku angielskim opowiadał o pozytywnych zmianach jakie zaszły w naszym województwie i zachęcał do podejmowania starań by biegle posługiwać się językami obcymi. O tym czym się kierować przy wyborze dalszej drogi kształcenia, aby w przyszłości znaleźć dobre i opłacalne zatrudnienie opowiedział doradca marszałka, pan Paweł Garbuzik. Dzięki przedstawionej przez niego prezentacji można było przyswoić sobie wiele przydatnych informacji na temat rynku pracy. Młodzież brała aktywny udział w zajęciach i zadawała pytania. Podczas spotkania najlepsi uczniowie PG 4 otrzymali wręczone przez Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa oraz panią Dyrektor ZSP nr 2 dyplomy stypendiów przyznanych za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.
Na zakończenie spotkania uczniowie z klas 2d, 3b, 3 c, 3d i 3e uczestnicy lekcji samorządowej otrzymali poradniki – pomocne źródła informacji o rynku pracy, zawierające wiele informacji na temat skutecznego osiągania celów zawodowych.

Polecamy również