Więcej zieleni na Rynku

Na Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim przybędzie DSC06011DSC06012DSC06013DSC06015DSC06016DSC06018w tym roku więcej elementów zielonej architektury. Taką obietnicę złożył dzisiaj mieszkańcom podczas zebrania Rady Osiedla Śródmieście prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. W spotkaniu uczestniczyli także radni miejscy i powiatowi, pracownicy wydziałów urzędu miasta oraz spółek miejskich. Prezydent Jarosław Górczyński zwrócił  uwagę na to, że podobnie jak całe miasto także osiedle Śródmieście stale się rozwija.
– Na Rynku organizowanych jest coraz więcej festynów, stanęły tam eleganckie pawilony handlowe – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – W tym roku pojawi się na największym placu w mieście więcej zieleni. W mieście podejmowanych jest wiele pozytywnych decyzji jak np. zakup terenów inwestycyjnych. Dzięki temu jest ogromna szansa na powstanie nowych firm i co za tym idzie pozyskanie nowych miejsc pracy. Klimat jaki stwarzamy w mieście przyciąga inwestorów. Bardzo ważną informacją jest to, że firma WOST zatrudni ponad 300 osób, a ponad 50 osób już tam pracuje. Kolejne działania to kwestia związane z Netią, która też zamierza zwiększyć zatrudnienie. Przyciąganie inwestorów do Ostrowca to priorytet w naszym działaniu. Kupiliśmy obiekty po byłych Zakładach Odzieżowych „Gambo”. Na miejscu tej rudery, która zostanie niebawem wyburzona staną bloki mieszkalne. Ożywa także Rynek na, którym pojawił się plac zabaw, choinka i działająca fontanna. Rynek zaczyna przyciągać naszych mieszkańców. Niebawem zostanie zorganizowany kiermasz wielkanocny. Miasto idzie na rękę firmom produkcyjnym, którym dajemy ulgę podatkową. To są fakty i konkrety, które mogą nakręcić koniunkturę w naszym mieście. Działań prospołecznych i progospodarczych jest bardzo dużo.
Podczas spotkania mieszkańcy zgłosili kilka problemów bezpośrednio dotyczących ich osiedla.
– Na płycie Rynku stoi od wielu lat niszczejący pawilon grzybek, który nie dodaje estetyki temu miejscu – mówi przewodniczący Rady Osiedla „Śródmieście” Józef Sołtys. – Obok pomnika notorycznie są dokarmiane gołębie, które zaśmiecają teren odchodami. Obecnie szalet miejski to kontener. Najwyższy już czas, żeby w centrum miasta stanął porządny szalet. Sklepy nocne oferujące alkohol to prawdziwa zmora mieszkańców naszej dzielnicy.
Problemy mieszkańców będą stopniowo rozwiązywane.
W ubiegłym roku z inicjatywy Rady Osiedla Śródmieście w ramach projektu „Osiedle od nowa” na terenie dzielnicy stanęły nowe ławki. Na terenie osiedla stanęły też nowe tablice informacyjne.DSC06003DSC06002DSC06004DSC06005DSC06006DSC06008DSC06009DSC06010

Polecamy również