Bazar zakorkowany

Gorączka przedświątecznych zakupów nie ominęła klientów Targowiska Miejskiego. Strażnicy miejscy pełniący służbę w dni przedświąteczne w rejonie targowicy oprócz typowych zadań związanych z kontrolą prawidłowości handlu, legalności sprzedawanych towarów i oferowanych usług zajmowali się również kontrolą prawidłowości parkowania pojazdów na drogach prowadzących do naszego bazaru.

Drogi te w dni targowe muszą być w pełni drożne. Z uwagi na bezpieczeństwo przeciw pożarowe i możliwość wystąpienia innych zagrożeń, ulice Cegielniana, Furmańska i Słowackiego są w dni targowe drogami ewakuacyjnymi na których obowiązują znaki zakazu i zatrzymywania, których kierowcy nie zawsze przestrzegają. Wystarczy skorzystać z licznych parkingów zlokalizowanych wokół bazaru aby nie mieć problemów z lokalnymi stróżami prawa.
– Jak informuje Komendant straży miejskiej Andrzej Kaniewski problem nieprawidłowego parkowania pojazdów przy targowicy rozwiązany został przez utworzenie dodatkowych miejsc postojowych wewnątrz targowiska, jednakże zawsze przed okresami świątecznymi ruch klientów i tym samym pojazdów jest zwiększony i nie zawsze wszyscy mogą znaleźć dogodne stanowisko do parkowania swojego pojazdu. Część kierowców niestety wybiera najprostsze rozwiązanie i świadomie łamiąc przepisy parkuje w miejscach gdzie jest to zabronione. Za naruszenie znaku, zakaz zatrzymania i postoju grozi mandat karny w kwocie 100 zł i jeden punkt karny. Jednakże jak dodaje komendant wszyscy niefrasobliwi kierowcy w tych szczególnych dniach byli łagodnie traktowani, gdyż w zdecydowanej większości przypadków strażnicy stosowali pouczenia, zwracali uwagę i ostrzegali.

Polecamy również