O urodę trzeba dbać

Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości świętowała dzisiaj Dzień Zdrowia I Urody który jest kontynuacją przedsięwzięcia z roku ubiegłego propagującą zdrowy tryb życia i edukację prozdrowotną czyli jak dbać o siebie, jak dobrze się odżywiać, no i jak dbać o urodę. Wykład pt. „Co i jak jeść, aby być zdrowym”wygłosił doktor Robert Gajda. Następnie studentki III roku Zdrowia Publicznego przeprowadziły quiz z wiedzy o żywieniu.wsbip2wsbip3wsbip5wsbip6wsbip7wsbip8wsbip9wsbip10
-Jest to jedno z dwudziestu wydarzeń na dwudziestolecie naszej szkoły – mówi- Marta Dobrowolska – Wesołowska, rzecznik prasowy WSBiP.- W tym roku obchodzimy ten jubileusz. Przez cały rok  wplatamy w niego różne wydarzenia. Stanowiska prozdrowotne łączą się bezpośrednio z profilami kształcenia na naszej uczelni, a szczególnie z dwoma wiodącymi kierunkami medycznymi – Pielęgniarstwem i Zdrowiem Publicznym. Mamy również zaproszonych gości: dietetyków, stylistów, makijażystów, manicurzystów oraz zdrową żywność. W temacie „ Zadbajmy O Urodę” zaprosiliśmy osoby z zewnątrz ponieważ jak na ten moment nie mamy jeszcze kosmetologii , ale kto wie może w przyszłości będzie to jeden z kierunków oferowanych na naszej uczelni – dodaje  pani rzecznik.
Na stanowiskach prozdrowotnych uczono podstaw pierwszej pomocy, ćwiczeń przygotowujących do samodzielnej kontroli swojego zdrowia, stabilizacji złamań, na fantomach przeprowadzania badań piersi, mierzenie ciśnienia, cukru. Odbywały się również konsultacje z dietetykiem” Natur House” i trenerem fitness. W ramach drugiego bloku tematycznego Zadbajmy o urodę” odbyły się pokazy najnowszych trendów wizażu i stylizacji włosów, skóry i paznokci. Nie zabrakło stanowisk wystawowych o tematyce ekologicznej oraz kosmetyków naturalnych.

M.M

Polecamy również