Gratulacje dla wojowników

W Hali KSZO odbyły się V Mistrzostwa Gór Świętokrzyskich w Taekwondo Olimpijskim o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Jarosława Górczyńskiego. Patronat nad turniejem objęli również Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas i Wójt Gminy Bodzechów Jerzy Murzyn.
-Niedawno w hali sportowej przy ulicy Świętokrzyskiej bawiliśmy się z okazji Dnia Kobiet, na koncercie sympatycznej grupy muzycznej Pectus, a dziś posłużyła nam ona jako arena ostrej, ale honorowej walki w duchu fair play. Za nami świetne zawody, które udowadniają jak ważne jest inwestowanie w wychowanie sportowe młodzieży. Liczna pomarańczowa drużyna z Ostrowca, walczyła dzielnie zdobywając wiele medali. Jeszcze raz gratulacje dla prawdziwych wojowników i organizatorów V Otwartych Mistrzostw Gór Świętokrzyskich w w Teakwondo Olimpijskim – podkreślił prezydent Jarosław Górczyński.
Na ostrowieckich matach rywalizowało 370 zawodników i zawodniczek z 18 klubów z całej Polski i ze Słowacji. Reprezentanci Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego OSTO, które było organizatorem mistrzostw wywalczyli 31 medali, w tym 7 złotych, 11 srebrnych i 13 brązowych, co dało IV miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Wyniki ostrowieckich zawodników: w kategorii junior- Paweł Pastuszka złoty medal w poomse i brązowy w walkach, Piotr Ćwikła srebrny medal w poomse i brązowy w walkach, Patryk Lipiec złoty medal w walkach.
W kategorii kadetów, brązowy medal wywalczył Mateusz Nowak.
W kategorii młodzików: złoty medal wywalczył Jakub Cemerys, srebrne medale zdobyli Dominik Gromala, Dagmara Chełminiak, brązowe wywalczyli: Ewa Karp, Jan Kwiecień, Dawid Jagieła, Katarzyna Sałapa, Michał Puton.
W kategoriitekawodno7tekawodno9tekawodno10tekawodno11gratulacjer dla wojownikowtekawondo8tekawondo6tekawonod3tekawoooo1 dzieci w konkurencjach sprawnościowych na podium stanęli: Igor Sieroń zdobywca złotego i dwóch srebrnych medali, Dominik Czaja, który zdobył 3 srebrne medale, Agata Sieroń złoty i brązowy medal, Bartosz Kępa złoty i srebrny medal, Julia Soja srebrny medal, Aleksandra Wawrzosek srebrny medal, Oliwia Płatek, Wiktoria Ceglarska, Bartosz Kozak i Julian Dunin- Borkowski z brązowymi medalami.
Taekwondo to narodowy sport i tradycyjna sztuka walki Korei. Początkowo zostało stworzone do celów militarnych, następnie zostało zaadaptowane do użytku cywilnego, jego twórcą jest gen. Choi Hong Hi. Jako dyscyplina olimpijska Taekwondo WTF zawitało na igrzyskach olimpijskich w Seulu w 1988 r. oraz w Barcelonie w 1992 r. Od 2000 r. czyli igrzysk olimpijskich w Syndey, Taekwondo WTF jest pełnoprawnym sportem olimpijskim.